مدیر حرم حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: خادمان برای رفاه حال زائران حرم در ایام نوروز ۱۴۰۲ در بخش‌های مختلف امانتداری، کفشداری، سالمندان، اسکان، ایستگاه‌های صلواتی و چایخانه حضرتی از زائران نوروزی میزبانی می‌کنند.

به گزارش مرور نیوز ،حجت الاسلام والمسلمین صفر فلاحی ۲۵ اسفند در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مدیریت حرم حضرت معصومه (س) با ارائه خدمات مختلف به استقبال زائران نوروزی می‌رود، عنوان کرد: این مدیریت در بخش اسکان زائران اقدام به پذیرش زائران در زائرسرای کوثر با ظرفیت شبانه حدود ۴۰۰ نفر می‌کند و همچنین برای رفاه حال زائران شبستان نجمه خاتون(س) و بالکن غربی شبستان امام خمینی(ره) در مجموع با ظرفیت هزار و ۲۰۰ نفر در اختیار زائران بانوی کرامت قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: همچنین دفتر ستاد اسکان زائران و مسافران استان قم برای پذیرش و اسکان زائران در فضاهای خارج از حرم مطهر در مقبره ۳۵ صحن امام رضا (ع) مستقر می‌شود و زائران را به مراکز آموزش و پرورش و میراث فرهنگی و گردشگری معرفی می‌کند. واحد رفاه زائر در دفتر رفاه زائر و دفتر ابناء السبیل به زائران خدمات متناسب با نیازشان را ارائه می‌کند.

وی ادامه داد: در ایام نوروز ۱۴۰۲ چایخانه های حرم حضرت معصومه (س) واقع در صحن جواد الائمه (ع) و صحن پیامبر اعظم (ص) دائر خواهد بود و تا قبل از ماه مبارک رمضان از دو ساعت قبل از اذان ظهر و مغرب تا دو ساعت بعد از اذان ظهر و مغرب و با شروع ماه مبارک رمضان در وعده افطاری به زائران چای صلواتی ارائه خواهند کرد.

فلاحی گفت: در بخش امانتداری نیز ۷ واحد امانتداری به صورت شبانه روزی در ایام نوروز به زائران خدمت رسانی خواهند داشت و وسایل حجیم، چمدان های بزرگ و اشیاء گران قیمت زائران توسط امانت داری ها تحویل گرفته می‌شود و علاوه بر آن خدماتی مانند شارژ موبایل زائران در دو شعبه و دفتر اشیاء و اشخاص گم شده در دو شعبه به صورت شبانه روزی به زائران ارائه خدمت می‌کنند.

وی اضافه کرد: در بخش خدمات سالمندان نیز ۱۵ خودروی برقی از ساعت ۷ صبح تا ۱۱ شب زائران را در مسیرهای اطراف و داخل حرم جابه جا می‌کنند و در ۵ شعبه اطراف حرم نیز ویلچر به صورت امانی به زائران معلول و سالمند ارائه می‌شود و همچنین خادمان ویلچر ران برای جابه جایی سالمندان و معلولان در اطراف حرم به صورت شبانه روی خدمت رسانی کردند.

مدیر حرم مطهر حضرت معصومه (س) بیان کرد: در بخش خدمات کفشداری نیز ۲۱ پیشخوان کفشداری برای آقایان، بانوان و مشترک به صورت شبانه روزی در خدمت زائران حرم مطهر خواهند بود.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش مراجعه زائران در ایام نوروز علاوه بر نیروهای ثابت،خادم افتخاری به صورت فوق العاده در بخش‌های مختلف خدمت به به زائران بکارگیری می‌شوند.