حمید هیراد خواننده ای متفاوت و پرطرفدار اکثر گروه های سنی است. هیراد خواننده موسیقی سنتی و پاپ است و آن گونه که حمید هیراد می گوید، از همان دوران کودکی عاشق موسیقی سنتی بوده‌ است.

به گزارش مرور نیوز، حمید هیراد خواننده ای متفاوت و پرطرفدار اکثر گروه های سنی است. هیراد خواننده موسیقی سنتی و پاپ است.

حمید حسین‌زاده با نام هنری حمید هیراد در ۱ بهمن ۱۳ در روستای مُلکِ میان-چابکسر، شهرستان رودسر متولد شد. علاقه مندی حمید هیراد از سن ۶ سالگی بود و در ابتدای هنرستان زمانی که به سن 16 سالگی رسید با ترانه و ترانه‌سرایی آشنا شد و از آن پس موسیقی به سبک سنتی را انتخاب کرد. البته آن گونه که حمید هیراد می گوید، از همان دوران کودکی عاشق موسیقی سنتی بوده‌ است.

حمید هیراد

وی که از سنین نوجوانی به موسیقی و خوانندگی علاقه مند بود، علاوه بر خوانندگی به یادگیری پیانو، گیتار و انواع آلات موسیقی سنتی تسلط یافت. هیراد سابقه چندین سال خوانندگی  را در کارنامه خود به ثبت رسانده و در سبک خاص خود با آهنگ ها و فضای تلفیقی سنتی عرفانی و موسیقی شاد توانسته است طرفداران خاص خود را پیدا کند.

حمید هیراد همانطور که موسیقی را دنبال می نمود به ترانه سرایی نیز گرایش یافت و بصورت حرفه ای آن را آموخت. این خواننده پر طرفدار پس از مدتی با چند کار نیمه‌حرفه‌ای با گروهی موسوم به «داروگ» فعالیت هنری خود را ادامه داد.

جوانی حمید هیراد

ترانه‌سرایی

اشعار هیراد در قالب تغزل و بداهه‌سرایی با چاشنی تلفیقی اشعار شاعران بزرگ همچون مولانا، حافظ و سعدی است.

مهم‌ترین خصوصیت آهنگ‌ های حمید هیراد را می‌توان اشعار آن دانست.

حمید هیراد مورد انتقاد برخی محافل هنری قرار گرفته و بعضی منتقدان و شاعران، ازجمله علیرضا بدیع، شهرام سببی و مهتاب یغما او را به سرقت ادبی متهم کرده‌اند.

هیراد همواره برای انتخاب اشعار وسواس ویژه ای دارد و اشعار مورد انتخاب او اکثرا دارای فضای تغزلی هستند، این در حالی است که موسیقی «هاوس» یا «ای دی ام» با حال و هوای پاپ ارایه دهنده این اشعار تغزلی هستند، همچنین نوع آواز حمید هیراد نیز یادآور موسیقی تلفیقی این روزها است.

سال 95؛ آغاز رسمی فعالیت موسیقی حمید هیراد

حمید هیراد در اولین گام هنری آموزش موسیقی سنتی را آغاز کرد، سپس با چند کار نیم حرفه ای استعداد خود را محک زد اما برای دیده شدن نیاز به همکاری با شرکت های بزرگ هنری داشت.

هیراد توانست یکی از آثار سنتی خود را به شرکت «آوازی نو» ارایه کند و پس از پذیرفته شدن، همکاری‌اش را با آن شرکت آغاز کرد. او پس از یک سال در اواخر سال ۱۳۹۵ کار موسیقی را رسما  آغاز کرد. البته او پس از عقد قراردادی با این موسسه، حدود یک سال فعالیت چندانی نداشت و به گفته خود به بررسی آثار پاپ روز و سبک‌های مختلف موسیقی می‌پرداخت، چرا که تا آن روز با این سبک‌ها آشنایی نداشته‌ است. وی در این سال همواره به همراه تیم این شرکت در حال آنالیز بازار برای انتشار سبک جدید از موسیقی تلاش کرد و در نهایت در اواخر سال 95 شروع طوفانی داشت.

حسین خانی، تهیه کننده تلویزیون اظهار داشت: همکاری با حمید هیراد پیشنهاد خود من بود. حمید یک سال تمام با شرکت قرارداد بسته بود ولی کاری از او تولید نمی شد و فقط درحال آنالیز بود تا به تراک بی تاب رسید که من و آرین این تصمیم را با هم گرفتیم. اولا اینکه حمید در بچه های موسیقی جز کمیاب ها است و شاید اصلا کسی اینگونه نیست. ثانیا از لحاظ رفتاری هم من مثل این آدم را ندیده‌ام و حتی در صفحه اینستاگرامم کارهای حمید را می‌گذارم و به شخصه خودم او را دوست دارم.

حسین خانی، تهیه کننده تلویزیون؛ راجع به همکاری با حمید باید بگویم که مثل حمید تاکنون ندیده ام.

وی افزود: این همه سال است که ما کار می‌کنیم و من مثل او را ندیدم و بسیار خوش قلب واقعی است و ادا نیست و همین روی ترانه‌هایی که می‌گوید و کلامش تاثیر گذاشته است و مردم ما آن را می‌گیرند و جذب می‌کنند. ما از ابتدا که پایه پازل بند را چیدیم و در مصاحبه‌های قبلی هم گفته‌ام که ممکن است 6 ماه بعد با آرتیست جدیدی دوباره بیاییم. آرتیستی که نه فقط درحد فیت باشد و آرتیستی که شاید دو سال با پازل بند باشد. ما با حمید فیت دادیم و راجع به اینکه آیا خودمان فکر می‌کردیم این اتفاق بیفتد باید بگویم هم خود حمید و هم ما با توجه به تست‌هایی که کرده بودیم و در اتاق فکر همفکری می‌کردیم می‌دانستیم که برای این آهنگ اتفاقات خوبی پیش می‌آید. یکی از دلایل آن هم به خاطر کلامش بود.

حمید هیراد در حین خوانندگی

 

آهنگ «دلارام» سرآغاز محبوبیت مردمی

اولین آهنگ حمید هیراد با گروه پازل بند در کنار علی رهبری و آرین بهاری در ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ با نام «بی‌تاب» منتشر شد. در اردیبهشت ۱۳۹۶ آهنگ مستقل وی با نام «مستم کن» روانهٔ بازار شد. عشق و علاقه در کنار هدف باعث شد تلاش هایش در عرصه موسیقی در نهایت دیده شود، وی با نوع جدیدی از بیان و اجرا توانست با حمایت شرکت موسیقی خود را شناخته تر کند.

هیراد در تیرماه ۱۳۹۶ آهنگ «دلارام» را به همراهی پازل بند منتشر کرد که مورد اقبال طیف گسترده‌ای از مردم قرار گرفت.

آهنگ های حمید هیراد

شب که شد

رسوایی

فراموش کن

مستم کن

معشوقه

دلارام

شوخیه مگه

خدا

بی تاب

عشق

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز