کامبیز دیرباز گفت: اگر نقش ورزشی به من پیشنهاد شود قطعا برای رسیدن به آن نقش تلاش می کنم، فیلم های ورزشی ایران کمرنگ شده است، تا به حال چنین نقشی به من پیشنهاد نشده.

به گزارش مرور نیوز، کامبیز دیرباز، بازیگر سینما و تلویزیون درباره جایگاه ورزش در سینمای ایران و خلا آمادگی جسمانی بین بازیگران سینما گفت: خلا ورزش و حتی آمادگی جسمانی در سینمای ایران وجود دارد. ما زمانی در سینمای ایران جمشید هاشم پور را داشتیم که نقش هایش، مخاطبان را تشویق به ورزش کردن می‌کرد، چون در آن زمان قهرمان اکشن سینمای ایران بود و وقتی زمان درخشیدن او تمام شد، دیگر شاهد چنین بازیگران و فیلم‌هایی نبودیم.

وی به نمونه‌های خارجی مثل «فرار بسوی پیروزی» اشاره کرد و توضیح داد: به نظر من باید آسیب شناسی شود که چرا عمر فیلم‌های اکشن سینمای ایران اینقدر زود به پایان رسید و از بعد آن سال‌ها، حرکات و فیلم‌های ورزشی سینمای ایران کمرنگ شد.

دیرباز بیان کرد: الان بازیگران سینمای ایران ورزش می کنند و به تناسب اندام خود می رسند تا ابزار خود که بدن‌شان است را سالم نگاه دارند، اما ما در سینمای ایران، نماهای ورزشی نداریم.

این بازیگر سینما و تلویزیون در پایان در پاسخ به اینکه آیا در این مسیر فیلمنامه نویس، بازیگر یا کارگردان مقصرند، گفت: اگر بستر ورزش و نماهای ورزشی در سینما فراهم شود، منِ بازیگر قطعا خودم را می‌رسانم، همان طور که وقتی قرار است نقش دکتر را بازی کنم برای رسیدن به آن نقش چندین کتاب می‌خوانم.

بنابراین اگر نقش ورزشی به من پیشنهاد شود، قطعا برای رسیدن به آن نقش تلاش می کنم، اما تا به حال چنین نقشی به من پیشنهاد نشده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز