گلعلی بابایی گفت: در حال حاضر فاصله ای میان نویسنده ها و کارگردانان وجود دارد که مانع از همکاری این دو قشر جامعه می شود. با توجه به این که هیچ جلسه و یا همایشی نیز در این خصوص برگزار نمی شود مسلما نیز این ارتباط به وجود نخواهد آمد.

به گزارش خبرنگار مرورنیوز، گلعلی بابایی  در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر چه کتابهایی قابلیت تبدیل شدن به فیلم سینمایی را دارند که در حال حاضر این اتفاق رخ نداده است، گفت: تمامی اتفاقاتی که در جنگ تحمیلی ایران و عراق رخ داده قابلیت تبدیل آن به فیلم سینمایی وجود دارد. به طور مثال کتاب هم پای صاعقه که مولف آن نیز خودم هستم می تواند به چندین فیلم و فیلم نامه تبدیل شود. از اینگونه نمونه ها زیاد است به خصوص آن هایی که شخصیت محور هستند، می توانند تبدیل به سریال های تلویزیونی و فیلم شوند و حتی فراتر از یک فیلم سینمایی نمایش داده شوند.

وی در ادامه افزود: کتاب ققنوس فاتح قرار است تبدیل به یک سریال تلویزیونی شود که دوستان در حال بررسی آن هستند. اکثر شهدای ما در جنگ تحمیلی قابلیت این را دارند که داستان زندگیشان و نحوه شهادتشان تبدیل به فیلمی تاثیرگذار شود. و این امر جز با حمایت متولیان و انگیزه کارگردانان میسر نخواهد شد.

نویسنده کتاب از الوند تا قراویز تصریح کرد: قصه های فرعی وجود دارد که به نوعی با وقایع جنگ ارتباط دارند و اتفاقات پشت جبهه را روایت می کنند از این گونه موارد بسیار است.  این ها هزینه چندانی نمی خواهد و قابلیت تاثیرگزاری بسیاری را دارند. و در حقیقت تبدیل شدنشان به فیلم اندکی همت می خواهد.

وی با بیان این که در حال حاضر مشغول به نوشتن تاریخ نویسی به همراهی حسین بهداد که در خصوص مقطع سال 62 که ماجراهای عملیات خیبر و فتح است، گفت: تلاشمان را می کنیم تا این مجموعه داستان تا روزهای پایانی سال منتشر شود. اخیرا نیز از کتاب سالار تیپ عمار که داستان بسیار جذابی از زندگی فردی است که از صفر شروع می کند و در نهایت نیز به درجه فرماندهی می رسد و  به شهادت می رسد، رونمایی شده است.

وی افزود: در حال حاضر فاصله ای میان نویسنده ها و کارگردانان وجود دارد که مانع از همکاری این دو قشر جامعه می شود. با توجه به این که  هیچ جلسه و یا همایشی نیز در این خصوص برگزار نمی شود مسلما نیز این ارتباط به وجود نخواهد آمد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز