تصویبرداری سری جدید فیلم سینمایی جیمز باند از شهر ماتِرا در جنوب ایتالیا آغاز می‌ شود .

به گزارش مرور نیوز، شهر ماتِرا در جنوب ایتالیا برای صحنه‌های اکشن فیلم جیمز باند 25  انتخاب شده است. این فیلم همچون پروژه قبلی جیمز باند با عنوان «اسپکتر» که صحنه‌های اکشن آن در شهر مکزیکوسیتی آغاز می‌شد، تقریبا همان شرایط اکشن را دارا خواهد بود.

برای فیلمبرداری این صحنه‌ها عواملی شامل ۵۰۰ نفر در این شهر مستقر خواهند شد که کار اسکان آن‌ها و تأمین تمام موارد استقرار گروه خود کار بسیار دشوار است و همین باعث می‌شود تا فیلم‌برداری در ماه جولای آغاز شود.

ایتالیا همیشه در مجموعه فیلم‌های «جیمز باند» نقش و حضوری جدی داشته که آخرین آن به همین فیلم «اسپکتر» بازمی‌گردد. صحنه اولیه این فیلم به تعقیب و گریز با خودرو در امتداد دریاچه «گرادا» اختصاص دارد.

«اِنزو سیستی» تولیدکننده روزانه مجموعه(لاین پرودوسر) می‌گوید که فیلمبرداری «باند۲۵» با حضور بیشترین عوامل از شهر «ماتِرا» آغاز می‌شود.

در شهر «ماتِرا» همچنین فیلم‌هایی چون «بن‌هوور» و «زن شگفت‌انگیز» ساخته شده است. این شهر در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. 

«باند۲۵» مبلغ ۲۰ میلیون یورو برای استفاده از این شهر پرداخت خواهد کرد که این مبلغ در اولین روز شروع فیلمبرداری پرداخت می‌شود. این مبلغ ۳۰ درصد تمام بودجه فیلم را شامل می‌شود.

در این فیلم جدید، دنیل کرِیگ  در نقش مأمور ۰۰۷ ظاهر می‌شود. کری جویی فوکوناگا  کارگردانی این فیلم را برعهده دارد. تاریخ انتشار فیلم هم اخیراً از ۱۴ فوریه به ۸ آوریل ۲۰۲۰ تغییر یافته است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز