خودنگاره دیوید هاکنی در کنار آثار جدید هاکنی در نمایشگاهی عظیم در گالری ملی پرتره به نمایش گذاشته خواهد شد.

به گزارش مرور نیوز، گالری ملی پرتره روز جمعه از جزئیات اولین نمایشگاه عظیم آثار بیست سال اخیر دیوید هاکنی  خبر داد. این نمایشگاه شامل بیش از ۱۵۰ اثر خلق شده توسط دیوید هاکنی است که این هنرمند را به عنوان یکی از بزرگترین هنرمندان عصر حاضر به جهانیان معرفی می‌کند.

از آثار اصلی و قابل توجه این نمایشگاه می‌توان به خودنگاره این هنرمند در کنار چهار پرتره از افراد مهم زندگی «‌هاکنی» از جمله مادرش، «سلیا برتول»، «گرگوری ایوانز» و «موریس پین» اشاره کرد.

هدف برگزارکنندگان این نمایشگاه به تصویر کشیدن مسیر رشد «هاکنی» در طول زندگی هنری‌اش است. این نمایشگاه شامل پرتره‌های خلق شده با استفاده از مداد، پاستل، جوهر، آبرنگ در کنار آثار خلق شده با استفاده از اپلیکیشن‌های کامپیوتری می‌شود.

نیکولاس کولینان  مدیر گالری ملی پرتره با اشاره به اینکه «هاکنی» یکی از نامدارترین و و قابل ستایش‌ترین هنرمندان عصر کنونی است، افزود: «با تمرکز بر پرتره‌های به تصویر کشیده شده توسط این هنرمند در طول زمان، این نمایشگاه نبوغ «‌هاکنی» را در امر خلق پرتره به نمایش می‌گذارد؛ چرا که این هنرمند در خلق آثارش هم از روش‌های سنتی و هم از تکنولوژی استفاده کرده است.»‌

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز