در سری جدید مسابقه چهار، سه، دو، یک که ضبط آن از ۵ اردیبهشت ماه آغاز شده است، شرکت‌کنندگان در گروه‌های 4 نفره با یکدیگر رقابت می کنند.

به گزالرش مرور نیوز، حسین مروی گفت : سری جدید این مسابقه به شکل تخصصی‌تری تهیه شده و شرکت کنندگان از طریق یک فراخوان تلویزیونی که از شبکه چهار سیما در حال پخش است، رزومه خود را ارسال کرده و از طریق مصاحبه تلفنی افراد مستعد به مسابقه دعوت شده‌اند.

او درباره تغییرات سری جدید مسابقه «چهار، سه، دو، یک» خاطرنشان کرد: ضبط فصل ششم و هفتم مسابقه در ۸۴ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای از ۵ اردیبهشت ماه آغاز شده و شرکت‌کنندگان به شکل تخصصی‌تری در زمینه‌ی هنرهای نمایشی در گروه‌های چهار نفره با یکدیگر رقابت می‌کنند.

مروی همچنین یادآور شد: ساختار کلی برنامه همچون گذشته است و شرکت‌کنندگان در سه مرحله مقدماتی نیمه نهایی و فینال با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. در واقع از هر فصل برنامه که ۴۲ قسمت است، ۳۲ قسمت شامل بخش مقدماتی، ۸ قسمت نیمه نهایی و ۲ قسمت فینال برنامه را تشکیل می‌دهد.

تهیه‌کننده «چهار، سه، دو، یک»، افزود: هر قسمت از برنامه از بخش‌های مختلفی به این شرح تشکیل شده است؛ در بخش «تدوین» سکانسی از فیلم به نمایش در می‌آید و سپس پلان‌ها به هم می‌ریزد و شرکت‌کنندگان باید علاوه بر تشخیص تعداد نماها پلان‌ها را از ابتدا چیده و تدوین نمایند. در بخش «خلاقیت داستانی» نیز مقدمه‌ای از یک قصه خوانده می‌شود و شرکت‌کنندگان طبق آن مقدمه، باید یک داستان کوتاه نوشته و در برنامه بخوانند. در آیتم «اجرایی» مسابقه نیز شرکت کنندگان باید به انتخاب خود یک تست بازیگری، پانتومیم، نمایشنامه خوانی و مجری‌گری اجرا نمایند.

مروی «تحلیل فیلم» و بخش «آزاد» را از دیگر آیتم‌های برنامه برشمرد و افزود: در بخش «تحلیل فیلم» علاوه بر پخش سکانس‌هایی از فیلم‌های ایران و جهان، انیمیشن کوتاه و فیلم کوتاه صد ثانیه‌ای، به این بخش اضافه شده است که در برنامه پخش می‌شود و شرکت کنندگان باید تحلیل خود را از فیلم ارائه دهند. در بخش «آزاد» شرکت‌کنندگان به انتخاب خودشان می‌توانند یک آیتم در حوزه هنرهای نمایشی و یا استندآپ در برنامه اجرا کنند.

تهیه کننده مسابقه «چهار، سه، دو، یک» درباره اجرای مسابقه و نحوه داوری نیز توضیح داد: اجرای سری جدید مسابقه را همچون گذشته جواد مولانیا برعهده دارد و یک گروه سه نفره داوری شامل کارگردان، منتقد، بازیگر و استاد دانشگاه رقابت شرکت‌کنندگان را مورد قضاوت قرار می‌دهند.

مروی گفت: از میان کارگردانان مسعود آب‌پرور، فرزاد موتمن، امیرشهاب رضویان، ابوالفضل جلیلی، مرجان اشرفی‌زاده، سیروس حسن‌پور و صادق کرمیار، از میان بازیگران، شهره لرستانی، سیما تیرانداز، نسرین نصرتی، کیهان ملکی، میکائیل شهرستانی و پرستو گلستانی، از اساتید دانشگاه دکتر محمد شهبا، دکتر مهرداد رایانی مخصوص، امیرحسن ندائی، حمید دهقان پور و  سهیلا نجم و از میان منتقدین دکتر شهرام خرازی‌ها و عزیزالله حاجی مشهدی در برنامه حضور دارند و تا پایان تصویربرداری مسابقه چهره‌های داوری جدید دیگری نیز به مسابقه اضافه خواهند شد.

مروی یادآور شد: در سری ششم و هفتم مسابقه از مرحله نیمه نهایی مخاطبان ما می‌توانند شرکت کنندگان را داوری کنند؛ به این نحو که از طریق شماره پیامکی که در برنامه اعلام می‌شود مخاطبان رای‌های خود را ارسال می‌کنند و ما در پایان برنامه در کنار نظرات تخصصی داوران نظرات مردمی را نیز مشاهده می‌کنیم.

تهیه کننده مسابقه «چهار، سه، دو، یک» در پایان گفت: دکور فصل‌های جدید برنامه در یک فضای بزرگ‌تری طراحی شده و سعی کردیم با اضافه کردن المان‌های بصری بیشتر فضای رقابتی مسابقه را جذاب‌تر کنیم. همچنین علاقه‌مندانی که هنوز موفق به ثبت نام در این مسابقه سینمایی نشده‌اند تا پایان اردیبهشت‌ماه فرصت دارند تا از طریق شماره‌های اعلام شده در فراخوان تلویزیونی در این مسابقه شرکت نمایند.

مسابقه سینمایی «چهار، سه، دو، یک» محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که از تابستان ۹۸ پخش آن آغاز می‌شود. تاریخ و ساعت پخش مسابقه بزودی در خبرهای تکمیلی‌تر اعلام می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز