مهدی کریمی زارچی با حکم مدیر شبکه پنج سیما به سمت قائم مقامی شبکه پنج سیما منصوب شد.

به گزارش مرور نیوز،  سعید اشناب مدیر شبکه پنج سیما در حکمی مهدی کریمی زارچی را به عنوان قائم مقام شبکه پنج سیما منصوب کرد.

در حکم انتصاب مهدی کریمی زارچی آمده است:

«نظر به تعهد و تجارب ارزنده جنابعالی در رسانه ملی به سمت «قائم مقام شبکه پنج سیما» منصوب می‌شوید.

جمهوری اسلامی ایران بعنوان مطلع تمدن نوین اسلامی به رسانه‌ای پیشرو، هوشمند و تأثیرگذار نیاز داشته و شبکه پنج سیما با پخش سراسری و تمرکز ویژه بر کلانشهر تهران، می‌بایست نقشی درخشان در سپهر رسانه ای سازمان صداوسیما ایفا کند.

جایگاه جنابعالی در مدیریت کلان محتوا و ایجاد هماهنگی بین گروه‌ها و برنامه‌های مختلف شبکه به منظور ارائه تصویری پرنشاط، منسجم و پیشرفته از ام‌القرای اسلامی بسیار حائز اهمیت است. همچنین تسهیل تعامل با بخش‌های درون و برون سازمانی به منظور دستیابی سریع به اهداف مد نظر شبکه در تولید پیام از مهمترین محورهای فعالیت شما است.»

مهدی کریمی زارچی  که متولد ۵۶ و فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد فلسفه و کلام از دانشگاه امام صادق (ع)  است کار خود را در سازمان صدا و سیما از سال ۸۰ در مرکزطرح و برنامه سازمان آغاز کرده است.

وی سپس از سال ۸۲ در مرکز نظارت و ارزیابی صداوسیما در سمت‌های دبیر هیات‌های تخلفات برنامه‌ای سازمان و مدیر نظارت سیما ادامه فعالیت داد و در سال ۹۰ به معاونت سیما و شبکه دو منتقل شد. دبیر شوراهای «عفاف و حجاب»، «خانواده» و «کودک و نوجوان» سیما ، دبیر شوراهای«راهبردی» و «اندیشه ورزی»، مدیر «گروه فیلم‌های تلویزیونی» ، مدیر «گروه فرهنگ و تاریخ» و مدیر «طرح و برنامه شبکه دو» از مسئولیت های وی در این سال‌ها بوده است.

سرپرستی «گروه کودک و خانواده شبکه پنج سیما» آخرین مسئولیت وی بوده است. فرمانده بسیج مرکز نظارت و ارزیابی و قائم مقام بسیج شبکه دو از دیگر فعالیت های او بوده است. وی در فضای مجازی نیز فعال بوده و موسس و مدیر گروه‌های حلقه وصل در فضای مجازی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز