همزمان با ششم محرم مراسم شیرخوارگان حسینی روز جمعه (۱۵ شهریورماه) به صورت زنده از شبکه‌ های سیما پخش می شود.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت سیما، مراسم شیرخوارگان حسینی  همزمان با ششم محرم الحرام ۱۴۴۱ ، روز جمعه (۱۵ شهریورماه) به صورت زنده از شبکه‌ های یک، دو، سه، پنج، سلامت، جام جم و قرآن روی آنتن می‌رود.

مراسم شیرخوارگان حسینی از مصلای امام خمینی (ره)، مهدیه تهران، حرم مطهر رضوی، حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و استادیوم آزادی از ساعت ۹ تا ۱۲ پوشش داده می‌شود. 

بر این اساس، شبکه یک سیما همایش «شیرخوارگان حسینی» در سراسر کشور را از ساعت ۱۰ تا ۱۱ پوشش تصویری می‌دهد. 

هفتمین سوگواره سراسری «احلی من العسل» نیز به صورت زنده روز شنبه (۱۶ شهریور ماه) مصادف با هفتمین روز ماه محرم از شبکه های دو، امید و قرآن پخش می‌شود. 

پخش مستقیم مراسم تجمع نوجوانان عاشورایی از حرم رضوی با عنوان «احلی من العسل» ویژه حضرت قاسم (ع) در روز شنبه (۱۶ شهریورماه) پیش از اذان ظهر از ساعت ۱۰ تا ۱۲ از شبکه دو انجام می‌شود.

شبکه‌های قرآن و معارف سیما نیز در روز شنبه همایش «احلی من العسل» را در حرم مطهر امام خمینی (ره) پوشش می‌دهند.

ویژه‌برنامه «احلی من العسل» با محوریت گردهمایی نوجوانان عاشورایی در سراسر کشور با برقراری استیج شبکه امید در امامزاده صالح تهران قرار است ششم محرم الحرام به مدت ۱۸۰ دقیقه از شبکه امید پخش شود.

همچنین برنامه «به خانه برمی‌گردیم» شبکه پنج سیما، پنجشنبه (۱۴ شهریورماه) به موضوع شیرخوارگان حسینی می‌پردازد.

همزمان با هفتم محرم و برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی، «دوربین سلامت» با حضور در مصلای امام خمینی(ره) این آیین معنوی را پوشش می‌دهد. «دوربین سلامت» علاوه بر به تصویر کشیدن مراسم شیرخوارگان حسینی با سفر به استان البرز گزارشی از فعالیت‌های پزشکی جمعی از پزشکان تهیه کرده است که دانش خود را نذر بیماران می‌کنند.

بر اساس این خبر، شبکه جام جم نیز در برنامه «روشنا»، پخش زنده همایش جهانی «شیرخوارگان حسینی، سربازان ظهور» به مدت ۱۲۰ دقیقه را در نظر گرفته است. این همایش در شش‌هزار نقطه از ایران و ۴۵ کشور جهان برگزار می‌شود.

برنامه «روشنا» ویژه پخش زنده همایش شیرخوارگان حسینی نیز روز جمعه (۱۵ شهریورماه)، ساعت ۹:۵۰ به وقت تهران از شبکه جام جم پخش می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز