سه فیلم انیمیشن یکی بود یکی نبود، سیم ششم و یک نفر در بخش مسابقه جشنواره فیلم‌ های ایرانی سانفرانسیسکو آمریکا به نمایش گذاشته می‌ شوند.

به گزارش مرور نیوز، سه فیلم انیمیشن یکی بود یکی نبود ساخته مهین جواهریان، سیم ششم ساخته بهرام عظیمی  و یک نفر ساخته محبوبه کلایی که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شدند، در بخش مسابقه جشنواره فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو آمریکا به نمایش گذاشته می‌شوند.

دوازدهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو طی روزهای ششم و هفتم مهرماه ۹۸ برگزار می شود.

این جشنواره به منظور نمایش بهترین فیلم‌های کوتاه، مستند و سینمایی ایرانی هر سال در سانفرانسیسکو آمریکا برگزار ‌شده و به بهترین فیلم هر بخش، جایزه سپنتا اهدا می‌شود.

انیمیشن «سیم ششم» درباره‌ «درویش‌خان» آهنگساز ایرانی است که حدود ۹۰ سال پیش بر اثر سانحه رانندگی بدرود حیات گفت. وی اولین کشته تصادفات رانندگی ایران است و به دلیل شهرت او، پس از این اتفاق قوانین راهنمایی و رانندگی کشور وضع شد.

در انیمیشن موزیکال «یکی بود، یکی نبود» هم مادری برای کودکش قصه می‌گوید و در قالب ترانه‌های فولکلور، راه و رسم زندگی را به او می‌آموزد.

خلاصه داستان انیمیشن «یک نفر» که با موضوع عشق و تنهایی ساخته شده نیز به این شرح است: «در یک ظرف چینی که سه موتیف گل سرخ دارد، جهانی از معنا به پا می‌شود ... .»

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز