سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از هنرمندانی چون استاد محمود فرشچیان خالق آثار متعددی از جمله تابلو عصر عاشورا و بهرام بیضایی نویسنده فیلمنامه روز واقعه تجلیل می کند.

به گزارش مرور نیوز،  سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از هنرمندانی که درخصوص واقعه عاشورا اثری ماندگار و شاخص خلق کرده‌اند در آیینی تحت عنوان چله عشق تجلیل خواهد کرد.

همزمان با ایام ماه صفر و اربعین حسینی (علیه السلام)، آیین «چله عشق» با هدف تجلیل از اسناد هنرمندانی که طی 100 سال اخیر در حوزه واقعه عاشورا آثار ماندگاری خلق کرده‌اند، برگزار خواهد شد.

در این مراسم از خالقان 40 اثر برجسته‌‌ای که در گونه‌های مختلف فرهنگی و هنری مرتبط با واقعه عاشورا از جمله تالیف و پژوهش، هنرهای تجسمی و ترسیمی، هنرهای دراماتیک، موسیقی و ادبیات تولید شده، تجلیل می‌شود.  

آیین «چله عشق» که به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی تدارک دیده شده، 29 مهر ماه 1398 همزمان با 22 ماه صفر در تالار قلم مرکز همایش‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد.

از جمله 40 هنرمندی که در این آیین تجلیل خواهند شد می‌توان به استاد محمود فرشچیان خالق آثار متعددی از جمله تابلو «عصر عاشورا» و بهرام بیضایی نویسنده فیلمنامه «روز واقعه» اشاره کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز