برنامه‌ی تلویزیونی «شب موسیقی»، امشب ۲۸ مهرماه میزبان محمدهاشم احمدوند خواننده و محمد رحیم پور تعزیه خوان و ذاکر اهل بیت می‌شود و قرار است با موضوع نواهای عاشورایی به روی آنتن برود.

به گزارش مرور نیوز،  برنامه شب موسیقی  از مجموعه شب‌های هنر امشب با حضور یک خواننده و یک تعزیه خوان از  شبکه چهار سیما پخش می شود.

برنامه‌ی تلویزیونی «شب موسیقی»، امشب ۲۸ مهرماه میزبان محمدهاشم احمدوند خواننده و محمد رحیم پور تعزیه خوان و ذاکر اهل بیت می‌شود و قرار است  با موضوع نواهای عاشورایی به روی آنتن برود.

حسین دهلوی از هنرمندان پیشکسوت عرصه موسیقی صبح روز سه‌شنبه ۲۳ مهر ماه بعد از مدت‌ها مبارزه با بیماری دار فانی را وداع گفت. مجله «شب موسیقی» امشب آیتمی را ویژه این هنرمند تهیه و تولید کرده است که در برنامه پخش می‌شود.

گفتنی است در برنامه امشب «شب موسیقی» برای اولین بار قطعه عاشورایی «نوای نینوا» برگرفته از سوگواره‌های موسیقایی استان بوشهر و آیین سینه زنی مربوط به این منطقه جغرافیایی کشور با صدای متین رضوانی ‌پور پخش می‌شود. این قطعه بر اساس نوحه‌های قدیمی منطقه بوشهر است که در گوشه شوشتری خوانده شده و از جمله آثار معتبر موسیقی نواحی منطقه جنوبی کشور در آیین‌های عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) به ویژه مراسم سینه‌زنی است.

«شب موسیقی» به تهیه کنندگی حبیب الله ذوالفقاری، محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است و امشب ساعت ۲۲ به صورت زنده روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز