رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ترامپ با وقاحت می گوید ایران به سوی سلاح هسته ای می رود و دنیا را ناامن می کند؛ کسی این حرف را می زند که ده ها هزار بمب و کلاهک هسته ای تولید کرده و مستمراً آنها را به روز می کند.

به گزارش مرور نیوز، در جلسه علنی امروز چهارشنبه 19 اردیبهشت رئیس مجلس به خروج آمریکا از برجام واکنش نشان داد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس با بیان اینکه شب گذشته شاهد سخنان خام و ناپخته رئیس جمهور آمریکا بودیم، اظهار داشت: بیش از یک سال است که این فرد با شوی دیپلماتیک می گوید ملت کره شمالی را نابود می‌کند و رئیس جمهور این کشور را بارها به تمسخر می‌کشد.

وی افزود: یک روز همه حرف های خود را فراموش می کند و می گوید فرد محترمی است و مذاکره می‌کند. یک روز اتحادیه اروپا را در مورد تعرفه های محصولات تهدید می کند و روز دیگر اعلام می کند در مورد همپیمانان اجرا نخواهد کرد. یک روز اعلام می کند از سوریه خارج می شود؛ به زودی، به زودی! اما دو روز بعد مناطقی در سوریه را بمباران می کند. شب گذشته اعلام می کند همه بدانند من حرفی را که می زنم اجرا می کنم.

ترامپ فکر می کند تاریخ کشورهای مطابق ذهن فراموش کار او دچار نسیان می شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ فکر می کند تاریخ کشورهای مطابق ذهن فراموش کار او دچار نسیان می شود، گفت: این حوادث نشان می دهد ملت آمریکا گرفتار فردی خودشیفته و ناشی در سیاست شده اند. آیا این اقدامات برای کشوری که مدعی مدیریت جهانی است سرشستگی آور نیست که حتی هم پیمانان آن تلاش می کنند او را از اقدامات احمقانه بازدارند و وی را کنترل کنند.

ترامپ ذوق زده است 

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  ترامپ ذوق زده است که در قبال اقدامات شرارت آمیز برخی کشورهای کوته فکر منطقه از آنها اخاذی می کند؛ آیا این شیوه افتخار آمیزی است که نقش دزدهای سر گردنه را و آلت دست تعدادی مسئولان رذل منطقه مثل مسئولان رژیم صهیونیستی را پیدا کرده است و تمام هم و غم خود را مصروف آن می کند که آنچه رئیس جمهور قبلی آمریکا انجام داده، تخریب کند و آن را غلط قلمداد کند.

علی لاریجانی

لاریجانی اظهار داشت: رئیس جمهور آمریکا با این قبیل اقدامات و خروج از توافق هسته ای، بی اعتمادی به تعهدات این کشور را به اوج خود رسانده است؛ در مقابل ملت ایران نشان داده است در مناقشاتی که دارد ابتدا راه گفتگو و حل و فصل مسائل از طریق سیاسی را دنبال می کند.

وی افزود: ملت ایران شاهد بودند که در قبال درخواست آمریکا و تعهد کتبی رئیس جمهور این کشور مبنی بر حفظ حقوق ایران در غنی سازی وارد گفتگو با ۱+۵ شد و بعد از مذاکرات طولانی توافقی را پذیرفت که به تأیید سازمان ملل رسید. امروز رئیس جمهور امریکا ادعا می کند که ما نگران توانمندی ایران در سال های آینده هستیم و با وقاحت می گوید ایران به سوی سلاح هسته ای می رود و دنیا را ناامن می کند؛ کسی این حرف را می زند که ده ها هزار بمب و کلاهک هسته ای تولید کرده و مستمراً آنها را به روز می کند و در جنگ های سالهای گذشته، نوع خفیف شده آنها را به کار برده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با این اوصاف امنیت جهانی با رفتار شما به خطر می  افتد.

چند هفته صبر می کنیم

لاریجانی با بیان چند هفته صبر می کنیم تا بر همگان اتمام حجت شود که ایران همه راه های مسالمت آمیز را طی کرده است، گفت: اروپا باید نشان دهد که وزن لازم برای حل مسائل را دارد.

ایران هیچ تعهدی ندارد که در جایگاه گذشته خود قرار نگیرد

وی با تاکید بر اینکه زور برای ترامپ چاره سازتر است، اظهار داشت: در این شرایط، ایران هیچ تعهدی ندارد که در جایگاه گذشته خود قرار نگیرد. با وفاق ملی پاسخ پشیمان کننده ای به آمریکا و صهیونیست ها خواهیم داد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز