خرید بلیط هواپیمای ارزان قیمت با استفاده از چند ترفند ساده انجام می شود.

معمولا افرادی که با هواپیما سفر می کنند علاقه مند هستند تا با خرید بلیط ارزان قیمت، هزینه های خود را کاهش دهند اما چگونه میتوان یک بلیط ارزان قیمت تهیه کرد؟ یا به عبارتی راه های خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت چیست؟ در این مطلب برخی از راهکار های خرید بلیط ارزان قیمت را به شما معرفی خواهیم کرد. این مطلب 6 دقیقه وقت شما را به خود اختصاص خواهد داد، اما فواید بسیار زیادی در هنگام خرید بلیط هواپیما خواهد داشت.

راه های خرید بلیط هواپیما ارزان

خرید بلیط هواپیمای ارزان قیمت با استفاده از چند ترفند ساده انجام می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از این ترفند های خرید بلیط هواپیما ارزان را برایتان بیان کنیم.

برای خرید بلیط هواپیما صبور باشید

برای خرید بلیط هواپیما عجله نکنید. لازم است در خرید بلیط صبور باشید. آژانس های متعددی نسبت به فروش بلیط اقدام خواهند کرد بنابر این لازم نیست نگران اتمام بلیط باشید. امروزه و با پیشرفت تکنولوژی در کمترین زمان می توانید به هر تعدادی که لازم دارید بلیط تهیه کنید.

اگر برای خرید بلیط هواپیما صبر نداشته باشید و نسبت به خرید عجله داشته باشید ممکن است بلیط را با قیمت بالاتر خریداری کنید. چندین شرکت برای فروش بلیط هواپیما وجود دارد. این شرکت ها قیمت گذاری متفاوتی دارند. با توجه به این موضوع سعی کنید بیشتر جست و جو کنید.

همچنین برخی تخفیف های ویژه ای برای بلیط های خود در نظر گرفته اند. اگر در خرید بلیط هواپیما عجله نکنید می توانید با جست و جوی بیشتر این شرکت ها را پیدا کرده و بلیط هواپیما را با تخفیف خریداری کنید.

خرید بلیط هواپیما را در اواسط ماه انجام دهید

در زمان هایی که معمولا امکان سفر برای مردم بیشتر است بلیط خریداری نکنید. اوایل و اواخر هر ماه معمولا زمانی است که اکثر مردم مشغول به کار نیستند. شرکت های هواپیمایی با اطلاع از این موضوع در این زمان ها قیمت بلیط های خود را چند برابر می کنند.

با این اوصاف بهترین زمان برای خرید بلیط اواسط هر ماه است. بهتر است زمان خود را گونه ای تنظیم کنید که تفریح و مسافرت هایتان در ابتدا و انتهای ماه نیفتد. خرید بلیط در اواسط هر ماه نیز می تواند یکی از بهترین راه های خرید بلیط هواپیما ارزان باشد.

"روزهای طلایی هفته را از یاد نبرید. سفر در اواسط هفته به دلیل نبود متقاضی می تواند با ارزانی همراه باشد. روزهای دوشنبه، سه شنبه و شنبه بهترین موقع برای خرید بلیط هواپیما است. معمولا در روزهای پنجشنبه و جمعه به دلیل وجود زیاد متقاضی قیمت بلیط هواپیما با افزایش همراه است." (منبع)

انتخاب شهر های خلوت تر

یکی دیگر از راه های خرید بلیط ارزان، انتخاب مقصد های خلوت تر است. معمولا اکثر مردم برای سفر شهر های شلوغ تر و بزرگتر را انتخاب می کنند. این موضوع شرکت های هواپیمایی را ترغیب می کند تا بلیط این شهر ها را به نسبت دیگر شهر ها گران تر کنند.

بنابراین شما برای سفر می توانید یک شهر خلوت تر را انتخاب کنید. شهر های خلوت تر هم بلیط های ارزان تری دارند و هم می توانند یک سفر متفاوت را برایتان رقم بزنند.

خرید بلیط چارتر

بلیط های چارتری قیمت مناسب تری نسبت به سایر بلیط ها دارند. این بلیط ها می تواند برای شما که نیاز به جابجایی بین شهر های مختلف را دارید بسیار مناسب باشند. پیشنهاد میکنیم افرادی که به علت شغل خود یا هر دلیل دیگر با هواپیما بیشتر جا به جا می شوند این بلیط ها را خریداری کنند.

دقت در انتخاب کلاس پروازی

اکثر افرادی که با استفاده از هواپیما به سفر میروند به این موضوع توجه نمی کنند. یکی از مهم ترین راه های خرید بلیط هواپیما ارزان انتخاب کلاس پروازی مناسب با سفر است. کلاس پروازی با قیمت بسیار بالایی ترین نسبت به کلاس های دیگر دارد. در زمان هایی که شما مسیر های کوتاهی را جا به جا می شوید لزومی ندارد از این کلاس استفاده کنید. برای مثال در پرواز های کمتر از دو ساعت نیازی نیست شما از این کلاس پروازی انتخاب کنید تا خدماتی مانند غذا شامل شما شود. بنابراین دقت در انتخاب کلاس پروازی تاثیر زیادی بر میزان هزینه شما دارد.

خرید بلیط از سایت های معتبر بلیط هواپیما

خرید بلیط از سایت های معتبر بلیط هواپیما از دیگر راه هایی است که می توان از آن برای تهیه بلیط هواپیما ارزان قیمت استفاده کرد. در حال حاضر سایت هایی مانند تیک بان، علی بابا، مستر بلیط و قاصدک جز معتبرترین سایت های ارائه کننده بلیط هواپیما در کشور به شمار می روند.

در بین تمامی این سایت ها این تیک بان است که توانسته با ارائه بلیط ارزان هواپیما از سایر رقبا پیشه بگیرد.

تیک بان با بیش از 900 ایرلاین در ایران و اقصی نقاط دنیا همکاری می کند. این سایت فروش بلیط پروازهای داخلی و خارجی، زیر مجموعه شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هفت اورنگ بوده که دارای گواهینامه انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا (IATA)، گواهینامه انجمن تورگردانان ایران و نماد دو ستاره اعتماد الکترونیک می باشد.

توصیه تیک بان به شما در روزهای کرونایی

در این روزها که تمام کشور با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کند، بهتر است از رفتن به سفرهای غیرضروری خودداری کنید. پرداختن به سفرهای غیر ضروری می تواند مشکلات متعددی را برای شما و سایر اعضای خانواده به وجود آورد. با این تکنیک ها می توانید بعد از دوران کرونا بلیط هواپیما خود را به ارزان ترین قیمت خریداری کنید. اما اکنون در خانه بمانید و اصول بهداشتی را رعایت نمایید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز