اواسط هفته گذشته شایعه شد به احتمال زیاد برانکو جایگزین ویلموتس سرمربی بلژیکی تیم ملی می‌ شود که این شایعه به احتمال زیاد به واقعیت نزدیک است.

به گزارش مرور نیوز،  فدراسیون فوتبال پس از ۲ شکست تیم ملی ایران برابر بحرین و عراق و اوضاع نه چندان خوب تیم ملی فوتبال ایران در گروه سوم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و انتخابی جام ملتهای آسیا ۲۰۲۳ چین که از عملکرد مارک ویلموتس راضی نبودند به بن‌ بست برای همکاری با مارک ویلموتس رسیدند و به احتمال فراوان به زودی با این مربی بلژیکی قطع همکاری خواهند کرد.

اواسط هفته گذشته شایعه شد به احتمال زیاد برانکو جایگزین ویلموتس سرمربی بلژیکی تیم ملی می‌ شود که این شایعه به احتمال زیاد به واقعیت نزدیک است. چون در بررسی‌ های نهایی، مسئولان فدراسیون فوتبال گزینه‌ ای مناسب‌ تر از برانکو ایوانکوویچ برای تیم ملی پیدا نکردند.

برانکو هم سابقه هدایت تیم ملی ایران و حضور در جام جهانی را دارد و هم در چند سال اخیر به عنوان سرمربی پرسپولیس فعالیت می‌کرده و از شرایط فوتبال ایران آگاهی کامل دارد.

توافقات اولیه مسئولان فدراسیون با سرمربی پیشین پرسپولیس حاصل شده است. شرط اصلی برانکو برای قبول هدایت تیم ملی، دریافت مطالباتش از پرسپولیس بود که به او قول داده شده به زودی راهکار مناسب برای توافق او و باشگاه حاصل خواهد شد.

قرار است فردا دوشنبه مسئولان فدراسیون فوتبال برای توافق نهایی با برانکو جلسه‌ای را برگزار کنند تا تصمیم‌گیری نهایی صورت بگیرد و در مورد جزئیات هم توافق حاصل شود. به احتمال فراوان این نشست در ترکیه برگزار خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز