رییس کمیته ملی المپیک گفت: دنبال تربیت انسان‌های با فضیلت هستیم که الگو برای جهانیان باشند و فقط دنبال سکو و سکه نیستیم اما نمی‌دانم چقدر موفق خواهیم بود.

به گزارش مرور نیوز، پنجمین نشست کمیسیون فرهنگی کمیته ملی المپیک با موضوع معنویت و ورزش برگزار شد. در این نشست محمود خسروی وفا رییس کمیته پار المپیک، رامین طباطبایی رییس فدراسیون بسکتبال، مهرزاد خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی، اورسجی رییس فدراسیون کبدی و تعدادی از نایب رییسان بانوان فدراسیون‌ها حضور داشتند.

بهداد سلیمی و حسن رنگرز هم در این نشست حضور داشتند.

* نیاز جامعه مخصوصا ورزش ایران معنویت گرایی است

رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک در ابتدای این نشست بیان کرد: ما بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم روح اخلاق و معنویت را در ورزش ایران بدمیم. مفهوم معنویت در جامعه ما گمشده است و اگر امروز دچار بحران معنویت هستیم به این دلیل است که اخلاق مخدوش شده است. نیاز جامعه مخصوصا ورزش ایران معنویت گرایی است.

او ادامه داد: انسان با فضیلت و اخلاق و دین مدار فساد نمی‌کند و اگر امروز فقر و فساد و حاشیه‌نشینی و ده‌ها چالش دیگر را  می‌بینم به دلیل فاصله گرفتن از معنویت است. ما با مجموعه وزارت ورزش و کمیته ملی پارالمپیک دنبال تربیت انسان‌های با فضیلت هستیم که الگو برای جهانیان باشند و فقط دنبال سکو و سکه نیستیم اما نمی‌دانم چقدر موفق خواهیم بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز