مهاجم ۲۹ ساله نیجریه‌ای صبح امروز با عقد قرارداد رسمی به باشگاه پرسپولیس پیوست.

به گزارش مرور نیوز، کریستین اوساگونا چند روز قبل با باشگاه فولاد هم مذاکراتی داشت اما در نهایت به جمع سرخپوشان پایتخت پیوست و این قرارداد قابلیت تمدید در پایان فصل را دارد.

کریستین اوساگونا بازیکن فوتبال اهل نیجریه است. از باشگاه‌ هایی که در آن بازی کرده‌است می‌ توان به باشگاه فوتبال الرجا، باشگاه فوتبال مشلان، باشگاه ورزشی ام صلال قطر و باشگاه فوتبال ذوب‌ آهن اصفهان اشاره کرد.

این مهاجم نیجریه‌ای که ۲۹ سال سن و حدود یک متر و ۹۴ سانتی متر قد دارد، در سالیان اخیر سابقه بازی در اروپا و آسیای غربی و شرقی را داشته و همچنین در لیگ برتر نیز بازی کرده که اکنون دوباره به فوتبال ایران بازگشت.

اوساگونا که یک سال در مچلن و یک فصل در وسترلو بلژیک سابقه بازی دارد، در یک سال و نیم گذشته در فوتبال آسیا حضور داشته و نکته قابل توجه اینکه طی این مدت برای سه تیم متفاوت به میدان رفته است!

کریستین اوساگونا در دور رفت سال گذشته عضو باشگاه ام‌صلال بود که در لیگ ستارگان قطر دو بازی انجام داد اما موفق به گلزنی نشد ولی با این وجود در نقل و انتقالات زمستانی ذوب‌آهن اصفهان پیوست و شاگردان علیرضا منصوریان شد.

این مهاجم نیجریه‌ای در دور برگشت فصل قبل ۱۳ بازی برای ذوب‌آهن انجام داد و تنها ۲ گل به ثمر رساند تا در پایان فصل از این تیم اصفهانی هم جدا شود و به فوتبال شرق آسیا برود.

اوساگونا فصل ۲۰۱۹ را با یونایتد کره جنوبی در کی لیگ یک شروع کرد که در چهار مسابقه حضور ثابت و در ۷ دیدار نیز به عنوان یار جانشین به میدان رفت و در این مدت یک گل زد تا با اتمام بازی‌های این رقابت‌ها از ججو یونایتد جدا شود.

با این وجود اوساگونا پس از نیم‌فصل دوری از فوتبال ایران مجدداً به این کشور بازگشت و پس از آن که با فولاد خوزستان قراردادی امضاء نکرد، بامداد دوشنبه و پس از توافق با محمدحسن انصاری‌فرد، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس مذاکره خود را به امروز موکول کرد و در نهایت دقایقی پیش رسماً به این تیم پیوست تا نخستین خرید زمستانی پرسپولیس لقب بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز