وزیر ورزش گفت: مرحله ملی رقابت های جام خوشه چین به خاطر امکانات مناسبی که در استان فارس وجود دارد و ابراز تمایل مسئولان محترم این استان برای برگزاری این مسابقات، در استان فارس برگزار شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در حاشیه برگزاری مسابقات جام خوشه چین اظهار کرد: با تلاش و کوشش همکاران مان در وزارت ورزش و جوانان و با همت مدیران کل استان های مختلف موفق شدیم یک دوره مسابقات پرشور و باشکوه را تحت عنوان جام خوشه چین برگزار کنیم.

 وی  ادامه داد: این مسابقات بعد از چند دهه با حضور بیش از ۷۰۰ هزار نفر از جوانان روستایی ۱۵ تا ۱۸ سال در 6 رشته برگزار کنیم.

وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: با توجه به ضوابطی که گذاشته شد علاوه بر محدودیت سنی، محل سکونت افراد شرکت کننده در روستاها نیز باید مورد تائید قرار می گرفت. ما تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا زمینه حضور تمام استعدادهای کشور را در این مسابقات فراهم کنیم.

وی یادآوری کرد: طی چند ماه گذشته این مسابقات در سطح روستاها، شهرستان ها و بین استان های مختلف در پنج منطقه برگزار شد و در نهایت مرحله ملی این رقابتها به خاطر امکانات مناسبی که در استان فارس وجود دارد و ابراز تمایل مسئولان محترم این استان برای برگزاری این مسابقات، در استان فارس برگزار شد.

سلطانی فر به بیان اهداف برگزاری جام خوشه چین پرداخت و تشریح کرد:  گسترش ورزش همگانی و ایجاد شور و نشاط و شعف و شادی در روستاییان، شناخت و پرورش افراد مستعد روستایی در رشته های مختلف مهمترین اهداف ما محسوب می شوند.

وزیر ورزش تأکید کرد: خوشبختانه با ساماندهی بسیار خوبی که انجام شد مراحل مختلف این مسابقات در چند ماه گذشته برگزار گردید. امیدواریم با تجربه ای که از برگزاری این رقابتها کسب کردیم و با آسیب شناسی اولین دوره از مسابقات بتوانیم هر سال این رقابتها را به صورت گسترده تر و در رشته های بیشتری برگزار کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز