رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص ناکامی سال گذشته تیم فوتبال امید در مسابقات انتخابی المپیک توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش مرور نیوز، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه مراسم سالگرد افتتاح موزه ورزش گفت: جامعه ورزش در غم و شادی مردم شریک است، ما نمی توانیم جدا از مصائب کشور باشیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته تلاش کردیم از منافع بین المللی خود دفاع کنیم، ادامه داد: ۵۲ سهمیه برای المپیک توکیو گرفتیم. خوشبختانه برای ادامه فعالیت ها ستاد عالی مقابله با کرونا تصمیمات خوبی گرفته است. آنچه که الان برای ما اهمیت دارد سلامت ورزشکاران و در درجه دوم آغاز اردوها است.

* یک سال زمان داریم تا برای المپیک توکیو آماده شویم

رئیس کمیته ملی المپیک یادآور شد: وقتی اردوی آماده سازی تیم ها آغاز شود، بازهم یک سال زمان داریم تا برای المپیک توکیو آماده شویم.

صالحی امیری با اشاره به ناکامی سال گذشته تیم فوتبال امید در مسابقات انتخابی المپیک گفت: در این تیم با سه چالش مواجه بودیم که تغییر مستمر سرمربی اولین چالش به حساب می آمد. فدراسیون باید در این زمینه تصمیم درستی اتخاذ می کرد اما اینگونه عمل نکرد. عدم همکاری باشگاه ها برای در اختیار گذاشتن بازیکن مورد دیگر بود. ضمن اینکه رقبا چالش سوم به حساب می آمدند؛ رقبایی که سال ها پیش کارشان را شروع کرده بودند.

وی در مورد اینکه سوء مدیریت چه تاثیری در این مسئله داشته است، خاطرنشان کرد: قضاوتی در این مورد ندارم، از نظر من سه عامل باعث چالش شده اند که به آن اشاره کردم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز