سرمربی سپاهان گفت: آقایان باید بیایند و درباره قرارداد با ویلموتس توضیح بدهند. ما باید مربیان ایرانی را باور داشته باشیم چرا که افراد باهوش و بااستعدادی هستند

به گزارش مرور نیوز، امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره قرارداد lhv; مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال و معرفی این مربی از سوی موسسه فرهنگی ایران و هلند گفت: افرادی در فوتبال بودند که من را به مدت ۱۰ سال  به علت عقیده ام زدند. همچنین من را در سال ۲۰۰۶ محاکمه کردند و از آن زمان با آقایانی که میکروفون و قلم داشتند مبارزه کردم. در حال حاضر  این آقایان کجا هستند و چرا به این مسئله ورود نمی‌کنند؟ آقایانی که در گذشته مربی ایرانی را زدند اکنون حضور ندارند. همچنین این موضوع ماحصل ۱۵ سال رفتار غلط آقایانی است که میکروفون و قدرت داشتند.  

قلعه نویی افزود: آنقدر مربیان خارجی را بزرگ کردند و  به سر داخلی‌ها زدند که ما به این وضعیت دچار شدیم. آقایان باید بیایند و درباره قرارداد با ویلموتس توضیح بدهند. ما باید مربیان ایرانی را باور داشته باشیم چرا که افراد باهوش و بااستعدادی هستند. ایران ثروتمندترین کشور دنیاست و در عرض یک ساعت و نیم می‌توانیم در کیش شنا کنیم و بعد از آن در شهر دیگری اسکی بازی کنیم. به هر حال جریانی به راه افتاد که ۱۵ سال ایرانی‌ها را کوبیدند.  

سرمربی سپاهان بیان کرد: من خوشحالم که با این آقایان مبارزه کردم. اگر بستر آماده باشد خیلی مشکلات حل می‌شود. ما در آن طرف دنیا نخبه‌های زیادی داریم و آن‌ها به خاطر اینکه شرایطش  در ایران  فراهم نبود به خارج از کشور رفتند.  

* هر کسی مسئولیتی دارد باید اسکوچیچ را حمایت کند

قلعه نویی درباره اینکه اسکوچیچ در تیم ملی ایران موفق می‌شود، گفت: ما باید کشورمان  و مردم را دوست داشته باشیم و هر کسی مسئولیتی دارد باید اسکوچیچ را حمایت کند. اسکوچیچ مربی کاربلدی است و باید او را کمک کنیم که انشالله به خاطر کشورمان موفق شود.  

او درباره اینکه چرا یک مربی ایرانی هدایت تیم ملی را برعهده نمی‌گیرد؟ گفت: من اعتقاد دارم یک مربی ایرانی از لحاظ هوش و استعداد جزو برترین‌ها است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز