رئیس کمیته ملی المپیک گفت: امروز بیش از ۴ میلیون نفر در ورزش قهرمانی کشور حضور دارند. ورزش ایران در تمامی دنیا شناخته شده است. در جدول مدال‌های پارالمپیک لندن ورزشکاران ما رتبه یازدهم را کسب کردند.

به گزارش مرور نیوز، سید رضا صالحی امیری دبیر کل کمیته ملی المپیک در حاشیه مراسم رونمایی از تندیس مدال آوران و قهرمانان پارالمپیکی ایران در خصوص دستاورد‌های ورزش کشور در ۴۰ سال گذشته اظهار کرد: ابتدا دهه مبارک فجر و ولادت حضرت زهرا (س) را تبریک می‌گویم. تلاقی این روز و دهه فجر پیام روشنی می‌دهد و ملت ایران از تمامی مشکلات عبور خواهد کرد. بعد از انقلاب اسلامی در ورزش ایران اتفاقات بزرگی رخ داد. قبل از انقلاب حوزه ورزش کشور محدود بود، اما امروز تمام مردم ایران در ورزش درگیر هستند. امروز ورزش محدود به رشته خاصی نیستیم و در تمامی رشته‌ها حضور داریم. فرزندان ایران زمین در بسیاری از رشته‌ها افتخار آفرینی کرده اند.

صالحی امیری ادامه داد: امروز بیش از ۴ میلیون نفر در ورزش قهرمانی کشور حضور دارند. ورزش ایران در تمامی دنیا شناخته شده است. در جدول مدال‌های پارالمپیک لندن ورزشکاران ما رتبه یازدهم را کسب کردند. به مردم ایران نوید این را می‌دهم که در سال ۱۴۰۰ با ۶ رویداد ورزشی که در پیش داریم جوانان ایران خواهند درخشید و کام مردم را شاد می‌کنند.

رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص مراسم رونمایی از تندیس قرمانان پارالمپیک عنوان کرد: امروز از تندیس ۴ قهرمان به صورت نمادین رونمایی شد. پارالمپیک در کشور جهش بزرگی داشت. این موضوع تعجب جهانیان را به همراه داشته است. مجموعه پارالمپیکی ایران جزو ۳ قدرت برتر آسیا و در سطح جهانی جزو قدرت‌های مطرح است. امروز پارالمپیک ایران هویت دارد و بار‌ها توسط فدراسیون جهانی مورد تجلیل قرار گرفته است.

صالحی امیری در خصوص امکان لغو رقابت‌های المپیک توکیو اظهار داشت: هفته گذشته ۲ نامه از رئیس کمیته المپیک ژاپن و کمیته بین المللی المپیک دریافت کردیم. در هر ۲ نامه به برگزاری این رقابت‌ها تاکید شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز