وزیر ورزش و جوانان گفت: تأکید حضرت آیت الله خامنه ای به « تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها » و تامل و عمل در راستای تحقق آن در همه ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می تواند در تقویت و اقتدار بنیه ملی کشور اثرگذار باشد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از  وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در آغازین دقایق حلول سال ١٤٠٠ و در پیام نوروزی شان ضمن نامگذاری سال پیش رو با عنوان «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» موارد اولویت‌داری را که می‌تواند منتج به نتایج مطلوب در کشور برای همه اقشار جامعه شده و نقشه راهی که باید توسط مردم و مسئولان طی شود را تبیین فرمودند. از این رو ضرورت دارد همگان و به ویژه مسئولین کشور اهتمام خود را در تمامی حوزه ها برای تحقق شعار سال به‌کار گیرند.

وی گفت: تأکید حضرت آیت الله خامنه ای به « تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها » و تامل و عمل در راستای تحقق آن در همه ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می تواند در تقویت و اقتدار بنیه ملی کشور اثرگذار باشد.

سلطانی فر تصریح کرد: بدیهی است در مجموعه موضوعات مرتبط با توسعه پایدار و متوازن کشور، نقش ورزش نیز به عنوان یکی از ارکان بی بدیل و تاثیرگذار در ارتقا سلامت منابع انسانی کشور و افزایش نشاط اجتماعی در جامعه بسیار مهم است.

وی اضافه کرد: نامگذاری سال ١٤٠٠ توسط رهبری معظم انقلاب اسلامی در دو حوزه کلان ورزش و جوانان نیز مورد توجه وزارت ورزش و جوانان به عنوان نهاد متولی توسعه ورزش در ابعاد همگانی و قهرمانی و ساماندهی امور جوانان قرار خواهد داشت.

او گفت: در این راستا تلاش این وزارت حذف تمامی موانع در مسیر پیشرفت و تعالی ورزش با رویکرد توسعه مشارکت عموم مردم و اقشار مختلف در ورزش همگانی و حضور مقتدرانه و غرورآفرین قهرمانان ورزشی در رشته های مختلف در میادین بین المللی در جهت کسب سکوهای قهرمانی در میادین بین المللی و نگاه ویژه به مقوله استعدادیابی و پرورش نخبگان ورزشی به عنوان یکی ازجنبه های صلابت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. در همین راستا توسعه زیر ساخت‌های ورزشی در اقصی نقاط کشور و به ویژه در مناطق کمتر برخوردار با هدف ایجاد زمینه برای ترغیب اقشار مختلف مردم به ورزش با نگرش ورزش همگانی سلامت محور بیش از پیش مورد توجه قرار داشته و این مهم با ساخت و تکمیل فضاها و اماکن ورزشی نیمه کاره به ویژه در مناطق محروم تا پایان این دولت محقق خواهد شد.

سلطانی فر خاطرنشان کرد: پشتیبانی و حمایت از تولیدکنندگان لوازم و تجهیزات ورزشی بارویکرد تقویت صنایع داخلی و رفع موانع پیش روی آنان در توسعه صادرات‌ مسیری است که ان‌شاءالله با قوت بیشتری نسبت به گذشته طی خواهد شد و عواید در سطح کلان به سایر بخش‌های کشور نیز خواهد رسید.

یکی دیگر از محورهای مهم و مورد توجه در ورزش نگاه برنامه محور برروی رشته ها و تیم‌های ورزشی مدال آور و پرطرفدار برای تقویت و ارتقای عناوین ورزشی در سطوح جهانی، قاره ای و بین المللی بوده است که همچنان باید مورد توجه ویژه ای قرار گیرد. در همین مقوله حمایت وپشتیبانی منطقی از رشته‌های ورزشی پرمخاطب از جمله فوتبال و به طور خاص تیم های ورزشی پر طرفدار، بخش مهمی از اقدامات وزارت ورزش و جوانان بوده است.

وی افزود: یکی از اقداماتی که در دو سال گذشته توسط وزارت ورزش و جوانان با مداقه و جدیت تمام پیگیری شد تلاش در جهت ورود دو باشگاه بزرگ استقلال و پرسپولیس به بازار سرمایه بود که با عنایت به شعار "تولید؛ پشتیبانی‌ها مانع‌زدایی‌ها" امید است تا پایان دولت دوازدهم به سرانجام برسد.

وزیر ورزش در پایان اظهار کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی شان عنوان کردند برخی از برنامه های مهم و کلان کشور در سال جهش تولید در سال ۱۳۹۹ به رغم همه تلاش های انجام شده بدلیل وجود موانع ساختاری، عدم پشتیبانی و حمایت مؤثر از سوی بخش‌های مختلف و ضعفهای قانونی محقق نگردید که می‌توان در سال جدید و در سایه وفاق وهمدلی، رفع موانع قانونی و ساختاری و با تکیه بر قدرت مردم و به ویژه جوانان زمینه های تحقق آن را فراهم و ان‌شاءالله مسیر توسعه را در کشور سرعت ببخشیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز