رئیس کمیته ملی المپیک گفت: ایران بزرگ در آسیا و جهان به مانند نگینی می‌درخشد و هیچ کسی نمی‌تواند چهره تابناک ایران را مخدوش کند. در حوزه فوتبال نیز جامعه ما علاقه مند به این رویداد و میزبانی حق ملت ایران است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، سید رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک امروز با حضور در فدراسیون فوتبال و تبریک سال جدید شمسی به مردم عزیز ایران گفت: امیدوارم در سال نو نگاه نو، تحول، اخلاق مداری، همدلی، همنوایی و همگرایی سرلوحه کار ما باشند. در سال جدید ملت از این بیماری بزرگ نجات پیدا کند تا لبخند را بر لبان ملت ببینیم و دل ملت ایران شاد باشد.

وی ادامه داد: امروز در فدراسیون فوتبال حضور یافتم تا ضمن تبریک به برادر عزیزم عزیزی خادم، برای او آرزوی موفقیت داشته باشم. امیدوارم با انگیزه، نشاط و جدیتی که دارد در مسیر پر مشقتی که آغاز کرده، به نتیجه مثبتی برسد. هر چند که در ابتدای راه با مشکلاتی مواجه شد، اما باور دارم با اراده و انگیزه‌ای که وجود دارد، از این مسیر سخت عبور خواهد کرد.

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه گفت: فدراسیون این اراده را دارد تا در مقابل زیاده خواهی دیگران مقاومت کند و حق مطلب را ادا کند. ایران بزرگ در آسیا و جهان به مانند نگینی می‌درخشد و هیچ کسی نمی‌تواند چهره تابناک ایران را مخدوش کند. در حوزه فوتبال نیز جامعه ما علاقه مند به این رویداد و میزبانی حق ملت ایران است.

وی ادامه داد: خوشبختانه تلاش‌های وسیعی آغاز شده اند که امیدوارم به نتیجه مثبت منجر شوند. وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک، وزارت امور خارجه و مجموعه نظام در این مسیر با فدراسیون همکاری خواهند کرد.

صالحی امیری در خصوص تیم ملی امید گفت: در حوزه تیم ملی امید نیز مذاکرات مثبتی داشتیم. قرار است به صورت مشترک همکاری‌های خود را با فدراسیون فوتبال ادامه دهیم. در هزینه‌ها مشارکت داشته باشیم و آن را تقبل خواهیم کرد. هر نوع حمایتی که می‌تواند به توسعه و موفقیت تیم ملی امید کمک کند، دریغ نخواهیم کرد و این یک رسالت برای کمیته المپیک است.

وی در پایان گفت: فدراسیون فوتبال باید در حوزه بین الملل فعال‌تر ظاهر شود. ظهور فعال و اکتیو فدراسیون در عرصه بین الملل به منزله دفاع از حقوق فوتبال ایران در عرصه آسیا و جهان است و قدم اول نحوه مواجهه با پرونده‌ای است که امروز AFC برای ایران ایجاد کرده است. خوشبختانه در مدت کوتاه، رئیس فدراسیون با استراتژی مقاومت و دفاع از حقوق ملت قدم‌های مثبتی برداشته است. باید دیگران بدانند با رفتار سیاسی و زیاده خواهی نمی‌توانند اراده خود را بر ملت تحمیل کنند. برای عزیزی خادم، همکاران و مجموعه فوتبال ایران که یکی از کانون‌های اصلی نشاط ملی است، آرزوی عزت و سلامت در سال جدید دارم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز