وزیر ورزش و جوانان گفت: تعداد خانه‌های ورزش روستایی در کشور ۷۰۰ مورد بود که امروز به رقم ده هزار رسیده، که آمار، افزایش هفت برابری را نشان می‌دهد.

به گزارش مرور نیوز، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان شامگاه چهارشنبه در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان خراسان جنوبی که در شهرستان مرزی زیرکوه برگزار شد، گفت: تلاش‌های زیادی در دولت تدبیر و امید برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی در مناطق مختلف کشور به ویژه مناطق دور افتاده، محروم و مرزی انجام شد.

او ادامه داد: گسترش فضا‌های ورزشی، توسعه ورزش همگانی، موفقیت در ورزش قهرمانی، تقویت ورزش بانوان و توسعه ورزش روستایی بخشی از این اقدامات بود.

وزیر ورزش و جوانان افزود: ورزش به عنوان ارزان‌ترین ابزار برای سلامت مردم است که می‌تواند موجبات سلامتی را فراهم کند.

سلطانی فر با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای ورزش در اقصی نقاط کشور، بیان کرد: برگزاری " جام خوشه چین" در این خصوص مورد توجه قرار دارد و با برپایی این رویداد تلاش شد رقابت‌های ورزشی تا روستا‌ها گسترش یابد.

تعداد خانه‌های ورزش روستایی رشد هفت برابری داشته است

او در ادامه با مهم خواندن توسعه زیر ساخت‌های ورزشی برای گسترش ورزش در سراسر کشور، درخصوص اقدامات صورت گرفته در دولت تدبیرو امید در این حوزه گفت: با آغاز به کار دولت، تعداد خانه‌های ورزش روستایی در کشور ۷۰۰ مورد بود که امروز به رقم ده هزار رسیده، که آمار، افزایش هفت برابری را نشان می‌دهد.

سلطانی فر در ادامه سخنانش با اثرگذار خواندن جلسات ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی بیان کرد: چنین نشست‌هایی بستر تعامل و تبادل نظر را فراهم کرده و می‌تواند در حل مشکلات مناطق مختلف خصوصا استان‌هایی با ظرفیت بسیار بالا، چون خراسان جنوبی که نیازمند سرمایه گذاری بیشتر توسط بخش خصوصی یا دولتی است را فراهم کند.

او ادامه داد: استان خراسان جنوبی در برخی زمینه‌ها و عرصه‌ها با محرومیت مواجه است که میتوان با بهره مندی از منابع، پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود، مشکلات را مرتفع کرد که در همین جهت با اشتغال زایی و به وجود آوردن ارزش افزوده، مردم نیز از برکات اقدامات اجرایی و اقتصادی صورت گرفته بهره‌مند می شوند.

او با اشاره به پروژه‌هایی که قرار است در مناطق مختلف خراسان جنوبی افتتاح شود یادآور شد: تعداد قابل توجهی پروژه افتتاح و ۱۲۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی استان اضافه می‌شود که امیدواریم ۷۰ هزار متر مربع فضای جدید را هم در آینده نزدیک محقق کنیم.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اتمام پروژه‌های ورزشی، تصریح کرد: همانگونه که حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان عنوان کرد تلاش می‌کنیم پروژه‌های ورزشی با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد را تا پایان دولت دوازدهم به اتمام برسانیم.

او همچنین درخصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه جوانان گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید، تلاش ما بر این بوده تا بتوانیم زمینه مشارکت جوانان را در امور مختلف فراهم کنیم.

دکتر مسعود سلطانی فر در این باره به توسعه سازمان‌های مردم نهاد جوانان در دولت یازدهم و دوازدهم اشاره کرد و گفت: تا پیش از سال ۹۲ تعداد سمن‌های جوانان کمتر از ۸۰ مورد بود که امروز این تعداد به مرز ۳هزار و ۴۰۰ رسیده است که این ارقام رشد ۴۰ برابری را نشان می‌دهد.

به دنبال توانمندسازی جوانان، به عنوان کادر مدیریتی کشور هستیم

او با بیان اینکه در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید، هیچ خانه جوان فعالی وجود نداشت، اما این تعداد امروز به عدد ۱۴۰ رسیده است، افزود: با راه اندازی و توسعه خانه‌های جوان و سرمایه گذاری در این بخش به دنبال توانمندسازی جوانان، به عنوان کادر مدیریتی آینده کشور هستیم.

مسعود سلطانی فر با بیان اینکه مقام معظم رهبری مبانی اقتصاد مقاومتی را تبیین کرده اند، گفت: آنچه مد نظر ایشان بوده استفاده از همه ظرفیت‌های اقتصادی کشور برای رشد و توسعه و اشتغال زایی و مقابله با تهدیدات داخلی و خارجی است که باید به طور جدی اجرایی شود.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان و مقاومت دلیرانه مردم ایران اظهار داشت: با همه مشکلات معیشتی که این تحریم‌ها برایشان به وجود آوردند، مردم ایستادند که جای افتخار دارد.

او در پایان گفت: شرایط خوبی را برای امسال پیش بینی می ‌کنیم و این پیگیری‌ها در آینده نزدیک به نتیجه خواهد رسید ما هم صادقانه ضمن حفظ منافع ملی، اقدامات لازم را برای رفع مشکلات مردم، انجام خواهیم داد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز