معاون توسعه ورزش قهرمانی وحرفه ای وزارت ورزش گفت: روندی که در کسب سهمیه ها رقم خورده بسیار خوب بوده و امیدوارم رکورد تعداد سهمیه های ورزش ایران که مربوط به المپیک ریو با ۶۳ سهمیه است، در المپیک توکیو شکسته شود.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در وبینار تخصصی مدیران کل استان ها با تبریک کسب شصتمین سهمیه برای کاروان ورزشی ایران به منظور حضور در بازی های المپیک توکیو گفت: روندی که در کسب سهمیه ها رقم خورده بسیار خوب بوده و امیدوارم رکورد تعداد سهمیه های ورزش ایران که مربوط به المپیک ریو با ۶۳ سهمیه است، در المپیک توکیو شکسته شود.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان نسبت به تشکیل ستاد بازی های آسیایی ۲۰۲۲ و المپیک ۲۰۲۴ در استان ها تاکید کرد وخواستار حمایت بیشتر از ورزشکاران و قهرمانان دارای شانس مدال شد.

علی نژاد در ادامه به لایحه نظام جامع باشگاه داری اشاره کرد و گفت: مراحل پایانی این لایحه در دولت سپری می شود و بزودی به مجلس ارسال می شود که تصویب این مهم ، اتفاق بسیار خوبی در جامعه ورزش و جوانان خواهد بود .

وی در خصوص صدور مجوز باشگاهها توضیح داد: سامانه ای در این زمینه فعال شده و از اول خردادماه هیچ مجوزی بصورت دستی صادر نمی شود.

علی نژاد ادامه داد: باشگاه های ورزشی در آخرین تقسیم بندی وزارت بهداشت از ردیف دو به اولویت سه انتقال پیدا کردند که پیگیر هستیم این مشکل را حل کنیم تا باشگاه های ورزشی در شهرهای نارنجی مجوز فعالیت بگیرد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای گفت: با هماهنگی ایجاد شده با وزارت آموزش و پرورش، المپیاد استعدادهای برتر را در سال ۱۴۰۰ با اصلاحات تفاهم شده برگزار خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز