اسامی کشور‌های راه یافته به مسابقات جام جهانی فوتسال در سال ۲۰۲۱ مشخص شد.

به گزارش مرور نیوز، مسابقات جام جهانی فوتسال از ۲۳ شهریور تا ۱۱ مهر ماه به میزبانی لیتوانی برگزار می‌شوند. در این دوره ۲۴ تیم حضور خواهند داشت و در ۶ گروه ۴ تیمی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. مسابقات جام جهانی فوتسال در سال ۲۰۲۱ ابتدا قرار بود شهریور ماه سال گذشته برگزار شوند، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا فدراسیون جهانی فوتبال این رقابت‌ها را لغو کرد و قرار شد با یک سال تعویق انجام شوند.

شیوع ویروس کرونا حتی در نحوه صعود برخی کشور‌ها به جام جهانی تغییراتی ایجاد کرد؛ به طوری که قاره آسیا بیش از هر جای دیگری تحت تاثیر این تغییرات قرار گرفت.

طبق اعلام مسئولان فیفا سهمیه قاره آسیا برای شرکت در مسابقات جام جهانی ۵ تیم است. حال بعد از انجام بازی‌های پلی آف انتخابی جام جهانی در آسیا، تیم‌های تایلند و ویتنام موفق شدند جواز حضور در رقابت‌های جام جهانی را به دست آورده و به همراه ایران، ژاپن و ازبکستان در مسابقات جام جهانی شرکت خواهند کرد.

بدین ترتیب با انجام مسابقات پلی آف انتخابی جام جهانی فوتسال در قاره آسیا، جمع کشور‌های حاضر در رقابت‌های جام جهانی تکمیل شد و حالا قرار است روز ۱۱ خرداد ماه مراسم قرعه کشی این بازی‌ها در زوریخ سوئیس برگزار شود.

اسامی کشور‌های راه یافته به مسابقات جام جهانی فوتسال در سال ۲۰۲۱ به شرح زیر است:

قاره اروپا:

اسپانیا، پرتغال، روسیه، قزاقستان، صربستان، لیتوانی و جمهوری چک

قاره آسیا:

ایران، ژاپن، تایلند، ازبکستان و ویتنام

قاره آفریقا:

مراکش، مصر و آنگولا

آمریکای جنوبی:

برزیل، آرژانتین، پاراگوئه و ونزوئلا

آمریکای شمالی و مرکزی:

کاستاریکا، آمریکا، پاناما و گواتمالا

قاره اقیانوسیه:

جزایر سلیمان

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز