دیدار تیم ملی بسکتبال ایران و عربستان در بازی دوم و پایانی خود در رقابت های انتخابی کاپ آسیا با برتری 70 بر 64 به نفع ایران به پایان رسید.

به گزارش مرور نیوز، تیم ملی بسکتبال ایران و عربستان در بازی دوم و پایانی خود در رقابت های انتخابی کاپ آسیا 2021 روز دوشنبه 24 خرداد از ساعت 14:30 به مصاف هم رفتند.

* نفرات تیم ملی بسکتبال ایران:

روزبه ارغوان، پویان جلال پور، محمد جمشیدی، سینا واحدی، محمد حسن زاده، حامد حسین زاده، سعید داورپناه، مایک رستم پور، نوید رضایی فر، صمد نیکخواه بهرامی، ارسلان کاظمی، آرون گرامی پور و بهنام یخچالی.

کوارتر اول؛

تیم ملی بسکتبال ایران بازی را خوب آغاز نکرد و با حساب ۶ بر یک از حریف عقب افتاد، اما با پرتاب ۲ امتیازی صمد نیکخواه بهرامی، تیم ملی به بازی برگشت و بازی در امتیاز ۶ مساوی شد.

عربستان دوباره با امتیاز ۱۳ بر ۱۰ از ایران جلو افتاد، اما تیم ملی بسکتبال ایران ۴ امتیاز گرفت تا از حریف جلو بیفتد. با پرتاب ۲ امتیازی ارسلان کاظمی، ایران با حساب ۱۶ بر ۱۳ از عربستان پیش افتاد.

در ادامه تیم ملی بسکتبال ایران موفق شد با پرتاب ۲ امتیازی مایک رستم پور، برتری خود را افزایش دهد و در نهایت کوارتر اول دیدار تیم‌های بسکتبال ایران و عربستان با پیروزی ۲۰ بر ۱۶ ملی پوشان ایران به پایان رسید.

کوارتر دوم؛

تیم ملی بسکتبال ایران، کوارتر دوم را هم طوفانی آغاز کرد و با پرتاب ۳ امتیازی تماشایی مایک رستم پور با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ از عربستان جلو افتاد.

در ادامه عربستان وقت استراحت فنی گرفت تا فاصله را کم کند. آن‌ها پس از این وقت استراحت ۲ پرتاب ۲ امتیازی موفق داشتند تا نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به نفع ایران شود.

سپس با اسلمدانک تماشایی بازیکن عربستان و یک پرتاب پنالتی فاصله امتیازی ۲ تیم کاهش یافت. عربستان در ادامه با یک پرتاب ۳ امتیازی، در امتیاز ۲۶ بر ۲۵ از ایران جلو افتاد.

ارسلان کاظمی بالاخره طلسم سبد بسکتبال عربستان را شکست و ۲ امتیاز کسب کرد تا بازی ۳۰ بر ۲۷ به نفع ایران شود.

در ادامه عربستان با یک پرتاب ۳ امتیازی از فاصله نسبتا زیادی با امتیاز ۳۳ بر ۲۹ در فاصله یک دقیقه و ۳۳ ثانیه تا پایان کوارتر دوم از ایران پیش افتاد. سپس تیم بسکتبال ایران ۴ امتیاز کسب کرد تا بازی ۳۳ - ۳۳ مساوی شود.

در نهایت یکی از ۲ پرتاب پنالتی ارسلان کاظمی وارد سبد عربستان شد تا ایران با نتیجه ۳۴ بر ۳۳ در نیمه اول به برتری برسد.

کوارتر سوم؛

کوارتر سوم با پرتاب ۲ امتیازی بازیکن تیم ملی بسکتبال عربستان آغاز شد، اما با پرتاب صمد نیکخواه بهرامی، ایران دوباره ۳۶ بر ۳۵ جلو افتاد.

سپس در چند مرحله پرتاب بازیکنان ۲ تیم داخل سبد نرفت تا این که عربستانی‌ها با ۲ پرتاب پنالتی با نتیجه ۳۷ بر ۳۶ جلو افتادند. در ادامه ایران خودی نشان داد و با ۲ پرتاب ۳ امتیازی نوید رضایی فر، نتیجه ۴۲ بر ۳۹ به نفع ایران شد.

پس از آن عربستانی‌ها وقت استراحت گرفتند و دوباره اختلاف خود با ایران را کاهش دادند، اما رضایی فر در روز خوب خود ۲ امتیاز دیگر کسب کرد تا نتیجه ۴۶ بر ۴۳ به نفع ایران شود.

پرتاب ۳ امتیازی بازیکن عربستان امتیاز این تیم را به ۴۶ رساند تا تنها ۲ اختلاف امتیاز با ایران داشته باشد.

در نهایت تیم ملی بسکتبال ایران تا پایان کوارتر سوم با نتیجه ۴۹ بر ۴۸ از عربستان جلو بود.

کوارتر چهارم؛

تیم ملی بسکتبال ایران کوارتر چهارم را با قدرت آغاز کرد و با حساب ۶۱ بر ۵۴ از عربستان پیش افتاد. عربستانی‌ها در ادامه با یک پرتاب ۲ امتیازی اختلاف را کم کردند.

در ادامه روی یک ضد حمله رضایی فر ۲ امتیاز به اندوخته‌های ایران اضافه کرد. در یک صحنه نیز ۲ بازیکن ایران و عربستان با یکدیگر درگیر شدند. داوران با چک کردن این صحنه توپ را به عربستان دادند.

سپس رضایی فر یک پرتاب ۳ امتیازی تماشایی انجام داد تا روز درخشان خود را تکمیل کند و اختلاف ۲ تیم را به ۱۰ امتیاز افزایش دهد. رضایی فر در ادامه با ۲ پرتاب پنالتی نتیجه را ۶۸ بر ۵۶ به نفع ایران کرد.

آرون گرامی پور ۲ امتیاز به اندوخته‌های ایران اضافه کرد تا بازی ۷۰ بر ۶۲ به نفع شاگردان شاهین طبع شود.

تیم ملی بسکتبال ایران در نهایت با نتیجه ۷۰ بر ۶۴ از سد عربستان گذشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز