کیکاووس سعیدی به عنوان سرپرست آکادمی ملی المپیک و قراخانلو به عنوان مشاور علمی پژوهشی رئیس کمیته ملی المپیک معرفی شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از سایت آکادمی ملی المپیک، طی نشستی با حضور سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، کیکاووس سعیدی به عنوان سرپرست آکادمی ملی المپیک و  قراخانلو به عنوان مشاور علمی پژوهشی رئیس کمیته ملی المپیک معرفی شد.

در این نشست که با حضور صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، رضا قراخانلو،کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک، نصرالله سجادی سرپرست کاروان ورزشی ایران در المپیک توکیو و مدیران آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

صالحی امیری طی سخنان کوتاهی اظهار داشت: قراخانلو یک شخصیت علمی غیرقابل انکار در ورزش کشور هستند که خدمات ایشان به ورزش کشور را هیچ کس نمی‌تواند انکار کند.

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه ضمن بیان این مطلب که ما تودیع و معارفه‌ای نخواهیم داشت افزود: قراخانلو از مجموعه جدا نشده اند و تا پایان دوره با ما هستند. او مشاور علمی ما است و ماموریت‌های علمی آکادمی را دنبال می‌کنند. او همچنین در شورای سیاستگذای آکادمی و شورای سیاستگذاری تاریخ شفاهی ورزش ایران نیز حضور دارد پس ما تودیعی نداریم. سعیدی آکادمی را سرپرستی خواهند کرد تا بعد از المپیک یک تصمیم منطقی را در خصوص آکادمی اتخاذ کنیم.

وی با اشاره به این مطلب آکادمی باید جزء بهترین‌های منطقه باشد افزود: ما تلاش می‌کنیم آکادمی یک مرکز نمونه علمی و تمرینات برتر در سطح منطقه باشد باید این مسیر با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند تا به این جایگاه برسد ما نیمی از برنامه‌ها را دنبال کردیم و نیمی دیگر مانده است که باید آن را دنبال کنیم.

در ادامه این جلسه از سوی صالحی امیری حکم مشاور علمی پژوهشی رئیس کمیته ملی المپیک به قراخانلو و حکم سرپرستی آکادمی ملی المپیک به کیکاووس سعیدی اعطاء شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز