سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: از روز اول که کار خود در تیم ملی والیبال ایران شروع کردم تمام تصمیمات را خودم گرفتم. در مورد مسائلی که تردید داشتم با دستیارانم صحبت کردم. هیچکس نمی‌توان به من فشار بیاورد. نه سرپرست و نه رئیس فدراسیون.

به گزارش مرور نیوز، ولادیمیر آلکنو سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: قبل از مسابقات لیگ ملت‌های والیبال گفته بود که این مسابقات به تمام سوالات من درباره تیم ملی والیبال ایران پاسخ خواهد داد. این مسابقات جواب سوالاتی که دنبال آن‌ها بودم را داد.

او بیان کرد: این مسابقات آزمون تیم ملی والیبال ایران بود. همانطور که قول داده بودم جوانان را آزمایش کردم و سطح کلی تیم ملی ایران بررسی کردم. در ادامه هم شما جوانانی را دیدید که در آینده از پرچم ایران دفاع خواهند کرد. نتایج لیگ ملت‌ها نه برای و نه برای مردم ایران قابل قبول نیست. می‌توانستیم نتیجه بهتری در لیگ ملت‌ها کسب کنیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: مقابل صربستان تیم دوم و جوان ما بازی کرد. با تعویض می‌توانستیم پیروز میدان شویم.

او تصریح کرد: قبل از اعزام تیم ملی ایران به لیگ ملت‌ها در خصوص تمام تفکرات و برنامه‌های خود به شما گفته بودم. البته می‌دانستم که این مسابقات طولانی و پر فشار است و برای همین تغییراتی را در تیم ملی ایجاد کردم. تیم ملی والیبال ایران در ۲ سال اخیر در هیچ مسابقه رسمی شرکت نکرده بود.

آلکنو سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: از روز اول که کار خود در تیم ملی والیبال ایران شروع کردم تمام تصمیمات را خودم گرفتم. در مورد مسائلی که تردید داشتم با دستیارانم صحبت کردم. هیچکس نمی‌توان به من فشار بیاورد. نه سرپرست و نه رئیس فدراسیون.

او بیان کرد: من از قائمی بزرگ‌تر هستم و عنوان‌هایی که من کسب کرده ام را او کسب نکرده است. من با او رو در رو صحبت کردم، اما او جواب من را در خبرگزاری‌ها داد. من در خصوص قائمی با سعید معروف کاپیتان تیم ملی صحبت کردم. نتوانستم قائمی را قبول کنم چرا که او از شرایط آرمانی که من در نظر داشتم فاصله داشت و نمی‌توانستم به او فشار بیاورم. بعد از لیگ ملت‌ها من به روسیه رفتم و ۲ روز بعد از بازگشت به ایران در روزنامه‌های روسی خواندم که قائمی به اردوی تیم ملی دعوت شده است.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: اگر این بازیکن یک سر و گردن بالاتر از سایر بازیکنان باشد من هیچ مخالفتی ندارم او به تیم ملی بازگردد. اگر ببینم این بازیکن می‌تواند به تیم ملی والیبال ایران کمک کند قطعا نام او در لیست ما قرار خواهد داشت.

او بیان کرد: بعد از لیگ ملت‌ها میرزاجانپور هم چنین شرایطی داشت. من به این بازیکنان گفتم که ۳ روز فرصت دارد تا خودش را نشان دهد.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: بعد از تمرین اول دیدم که قائمی شرایط خوبی ندارد و برای همین او را از تمرینات خارج کردم، اما من از آنجا که نمی‌خواستم به این بازیکنان فشار بیاورم و دچار مشکل نشود از او خواستم که اردوی تیم ملی را ترک کند.

او بیان کرد: اگر این موضوع ۳ ماه قبل از المپیک بود من این اجازه را به قائمی می‌دادم که خود را برای این مسابقات آماده کند، اما در فاصله ۱۰ روز مانده به اعزام نمی‌توانستم این تصمیم را بگیرم. هنوز ۲ بازیکن دیگر در تمرینات داریم که خط خواهند خورد.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: هجمه‌های زیادی در خصوص مترجم، بدنساز و مربی تیم ملی وجود دارد. این را بدانید که تمام افرادی که می‌توانند به من کمک کنند کنار من هستند، نه افرادی که فقط دوست دارند دیده شوند. محمدرضا تندروان به خوبی به من کمک می‌کند و تمام برنامه‌های من را با بازیکنان به خوبی انجام می‌دهد. مربی بدنساز همه موارد را به خوبی اداره می‌کند. او از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب کنار تیم ملی در سالن حضور دارد و به من کمک می‌کند. او در کار خودش حرفه‌ای است. مانلی جزوی از زندگی من است. او فقط تایم اوت مسابقات را ترجمه نمی‌کند. ارتباط قوی امروز من با بازیکنان و کادر فنی حاصل زحمات او است.

آلکنو سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: تمام تصمیمات را من به تنهایی می‌گیرم. بعد از بازی غفور کار‌هایی کرد که مصدومیتش تشدید شد، اما در این مدت تمرینات انفرادی خود را انجام داد. در ایتالیا هم به پزشک بسیار خوبی مراجعه کرد. غفور شرایط حادی ندارد. در خصوص رفتن یا نرفتن او به المپیک هم من تصمیم می‌گیرم.

او بیان کرد: در طول زندگی ورزشی خودم یاد گرفته ام تا با شکست مدارا کنم. المپیک توکیو آخرین المپیک من خواهد بود و بعد از آن به فکر بازسازی خودم خواهم بود. شکست‌ها باعث می‌شود که خود خوری کنم. برای ادامه فعالیت باید استراحت کنم.

آلکنو گفت: در زندگی دوست ندارم گام‌های بلند بردارم و پیش گویی کنم. اگر ما به صورت کلی به گروه خودمان نگاه کنیم به غیر از تیم‌های ملی ایتالیا و لهستان که از ما بهتر هستند می‌توانیم با سایر تیم‌ها رقابت کنیم و نتیجه خوبی بگیریم. اصولا تاکتیک من در زندگی این است که قدم به قدم جلو بروم. بعد از لیگ ملت‌ها تمام تیم‌ها را آنالیز کردیم. امیدواریم که نتیجه این موضوع را در المپیک توکیو ببینیم.

او بیان کرد: اصولا در ورزش هیچ ضمانتی وجود ندارد. شب گذشته در جام ملت‌های اروپا شما دیدید تیم ملی فوتبال ایتالیا در چه شرایطی پیروز شد. قبل از پنالتی‌ها هیچکس نمی‌دانست که ایتالیا قهرمان می‌شود یا خیر. اهداف و آرمان‌های ما بسیار بزرگ است. البته باید به لیگ داخلی ایران نگاه کلی کنیم و ببینیم سطح لیگ ایران با لیگ‌های معتبر جهان چقدر فاصله دارد. در لیگ ایران بیشتر سرویس‌ها موجی و دریافت‌ها ضعیف است. نمونه آن را در مسابقات لیگ ملت‌ها دیدیم و برابر روسیه مشکل دریافت داشتیم.

او بیان کرد: در مسابقات المپیک با ۲ لیبرو بازی خواهیم کرد، البته نه اینکه بخواهم در المپیک چیزی را آزمایش کنم. ما در دریافت با مشکل مواجه هستیم و به غیر از عبادی پور سایر بازیکنان از دریافت متوسطی برخوردار هستند. با سرویس‌ها و دریافت‌های متوسط نمی‌توانیم مدعی حضور در بین برترین‌های جهان باشیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز