تیم فوتبال پرسپولیس در تازه‌ ترین رده‌ بندی تیم‌ های باشگاهی فوتبال جهان مانند رده بندی‌های پیشین در رتبه نخست ایران قرار گرفت.

به گزارش مرور نیوز، بر اساس تازه‌ترین رده‌ بندی تیم‌ های باشگاهی فوتبال جهان که امروز (۲۲ تیر) از سوی سایت «فوتبال دیتابیس» اعلام شد، تیم فوتبال پرسپولیس مانند رده بندی‌های پیشین در رتبه نخست ایران قرار گرفت.

پرسپولیس در رده بندی تیم‌های آسیایی با یک پله سقوط نسبت به هفته قبل در رتبه چهارم قرار دارد. سرخپوشان ایران در رده بندی جهانی با ۱۶۲۲ امتیاز و یک پله سقوط نسبت به هفته گذشته، در رتبه ۹۴ و بالاتر از تیم‌های مطرح براگای پرتغال، پائوک یونان، و بشیکتاش ترکیه قرار گرفتند.

تیم فوتبال استقلال با ۱۵۴۱ امتیاز، مانند رده بندی پیشین در رتبه دوم فوتبال باشگاهی ایران قرار گرفته است. آبی پوشان ایران با ۱۸ پله صعود نسبت به هفته قبل در رده ۲۰۰ جهان جای دارند. استقلالی‌ها در قاره آسیا نیز با ۲ پله صعود نسبت به رده بندی پیشین به رتبه هشتم رسیده‌اند.

سپاهان با ۱۵۰۵ امتیاز، سومین تیم برتر فوتبال ایران است. طلایی پوشان بدون تغییر نسبت به هفته قبل، در رتبه ۱۵ قاره کهن قرار گرفتند. سپاهان با ۷ پله صعود نسبت به هفته قبل، به رتبه ۲۷۵ جهان رسیده است.

در این رده بندی تیم‌های تراکتور (۴۶۰ جهان و ۳۶ آسیا)، فولاد (۶۰۱ جهان و ۵۱ آسیا)، پدیده (۶۸۵ جهان و ۶۳ آسیا)، صنعت نفت آبادان و ذوب آهن هم به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا هشتم فوتبال ایران قرار دارند.

بر اساس این رده‌بندی در قاره آسیا، جایگاه تیم اول تغییری نکرده و کاوازاکی ژاپن با ۱۶۹۷ امتیاز صدرنشین است. تیم جونبوک موتورز کره جنوبی با ۱۶۳۱ امتیاز و با ۲ پله صعود به رتبه دوم رسیده و تیم الهلال عربستان، حریف استقلال در لیگ قهرمانان آسیا، با ۱۶۳۰ امتیاز به رتبه سوم سقوط کرده است.

پس از پرسپولیس، اولسان هیوندای کره جنوبی با ۱۶۱۸ امتیاز مانند هفته گذشته در رتبه پنجم جای گرفته است.

در رده‌بندی جهانی نیز جایگاه ۱۰ تیم نخست جدول تغییری نداشته و تیم فوتبال بایرن مونیخ با ۲۰۵۲ امتیاز مانند هفته گذشته در صدر جدول ایستاده است.

پس از سرخپوشان آلمانی، منچسترسیتی با ۱۹۸۲ امتیاز در رتبه دوم قرار دارد. اینترمیلان با ۱۹۴۴ امتیاز همچنان رتبه سوم را در اختیار دارد. رئال مادرید با ۱۹۳۷ امتیاز در رتبه چهارم و چلسی با ۱۹۲۵ امتیاز در رتبه پنجم جهان ایستاده اند.

۱۰ تیم برتر فوتبال باشگاهی جهان:

  1. بایرن مونیخ
  2. منچسترسیتی
  3. اینترمیلان
  4. رئال مادرید
  5. چلسی
  6. لیورپول
  7. بارسلونا
  8. پاری سن ژرمن
  9. اتلتیکو مادرید
  10. آژاکس
عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز