از زمان ورود به شهر توکیو در کانون توجه رسانه‌ها و افراد حاضر در سالن مسابقات قرار گرفته و یک ورزشکار متمایز از دیگر پارالمپیکی‌ها به شمار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری مرورنیوز؛شاید زمانی که مسوولان کمیته بین‌المللی پارالمپیک در شب افتتاحیه وی را متمایز از سایر ورزشکاران قلمداد می‌کردند بیش از دیگر زمان‌ها در کانون توجه قرار گرفت و رسانه‌های مختلف خارجی به دنبال مصاحبه با وی هستند تا شاید در بخش جذابیت‌های بصری یک روزنامه یا خبرگزاری نامی از آسمان‌خراش ۲ متر و ۴۶ سانتیمتری ایران در توکیو دیده شود. البته مرتضی همان مرد کم‌حرف چند سال گذشته است و علاقه زیادی هم به مصاحبه ندارد.

وی که اکنون یکی از چهره‌های شناخته‌شده کاروان ایران به شمار می‌رود در ۲ بازی گذشته عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود به‌جای گذاشت و به‌تنهایی بیش از ۳۰ امتیاز را در برابر تیم‌های برزیل و آلمان کسب کرد. امتیازاتی که موجب شد تا ایران بدون حتی یک ست باخت از دور گروهی صعود و به جمع چهار تیم برتر برسد.

بعد از بازی برابر تیم چین دقایقی با این ستاره ورزش پارالمپیکی ایران به صحبت نشستیم صحبت‌هایی که مهرزاد هیچ‌گاه در آن خود را برتر از دیگر اعضای تیم ندانست بلکه اذعان کرد در تیم‌ هادی رضایی یکی از ۱۲ نفری است که تنها برای مدال تلاش می‌کند و امیدوار است که حاصل زحمات وی و سایر اعضای کاروان طلای هفتم ادوار پارالمپیک برای ایران باشد.

از او در باره توجه خاص رسانه‌های خارجی به وی در زمان بازی و خارج از زمین‌بازی می‌پرسم. می‌گوید: تنها دلیل خاص این کار قدِبلند من است و به‌عنوان یکی از اعضای تیم هیچ برتری فنی یا اخلاقی نسبت به مردان والیبال نشسته ایران ندارم. من یک دوازدهم از تیمی هستم که برای افتخارآفرینی در توکیو حاضر شده و امیدوارم به این مهم برسیم.

این ملی‌پوش والیبال نشسته ایران درباره شرایط تیم و میزان آمادگی آن اظهار داشت: تیم ایران همیشه مدعی بوده و خواهد بود این موجب شده تا تمرکز زیادی روی بازی‌های ایران باشد. تمام تیم‌ها برای کسب افتخار حاضر شدند. ما به‌ عنوان تیم نخست از گروه صعود کردیم و حتی یک ست به حریفان نباختیم. ۲ بازی تا کسب مدال طلا داریم و باید تمرکز خود را بر روی موفقیت در این دوره از رقابت‌ها بگذاریم.

تیم ایران در مرحله مقدماتی والیبال نشسته بازی‌های پارالمپیک توکیو با تیم‌های برزیل، چین و آلمان هم‌گروه بود و با سه برد قاطعانه به مرحله نیمه‌نهایی این دوره از رقابت‌ها صعود کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز