بنیانگذار، رئیس و مسئولین آکادمی ورزش بلگراد با حضور در دریاچه آزادی ضمن بازدید از فدراسیون قایقرانی با مسئولین فدراسیون دیدار کردند.

به گزارش مرورنیوز، صبح امروز شنبه ۱۳ شهریور برخی از مسئولین ورزشی بلگراد با حضور در مجموعه ورزشی آزادی با برخی رؤسای فدراسیون ها دیدار و گفتگو کردند. این گروه در اولین بازدید خود به فدراسیون قایقرانی رفتند. در این دیدار، پروفسور لئون لقمان بنیانگذار، سینیشا یاسنیچ رئیس، برانیمیر نشیچ سرپرست امور حقوقی، زوران یرکوویچ مدیر آموزش حرفه‌ای و بوریس پوپوویچ مدیر بازاریابی آکادمی ملی ورزش بلگراد و علیرضا سهرابیان رئیس، خسرو ابراهیمی نائب‌رئیس، کتایون اشرف نائب رئیس بانوان، محمدتقی محمدیان خزانه‌دار و حسن‌لویی رئیس کمیته پژوهش فدراسیون قایقرانی و ورکیانی دبیرکل فدراسیون ملی ورزش دانشگاهی حضور داشتند.

در این دیدار در خصوص توسعه همکاری‌های مشترک علمی، پژوهشی و تحقیقاتی و لزوم رایزنی بیشتر برای گسترش همکاری فدراسیون قایقرانی ایران و صربستان با همکاری آکادمی ورزش بلگراد بحث و تبادل نظر شد.

رئیس فدراسیون قایقرانی در این دیدار گفت: با توجه به وسعت کاری فدراسیون قایقرانی و فعالیت تحت نظر سه فدراسیون جهانی کانوئینگ، روئینگ و سیلینگ، زمینه‌های همکاری بسیار خوبی با مجموعه‌های علمی مانند آکادمی ورزش بلگراد وجود دارد و بسیار خوشحالیم که مسئولین آکادمی قایقرانی را به عنوان یکی از اهداف همکاری خود در ایران انتخاب کردند.

علیرضا سهرابیان اضافه کرد: ما می‌توانیم برای همکاری‌های مشترک علمی و پژوهشی، برگزاری اردوهای مشترک همکاری داشته باشیم. آمادگی داریم تا میزبان قایقرانان و مربیان بلگراد با توجه به چهارفصل بودن ایران باشیم و در کنار آن اردوهای مشترکی در صربستان برگزار کنیم.

وی ادامه داد: توسعه همکاری‌های علمی در زمینه انتشار مقالات و کتب دیگر اولویتی است که امکان آن از طریق مراجع علمی ایران با توجه به فعالیت دانشگاهی و علمی بسیاری از قایقرانان فراهم است.

سهرابیان همچنین گفت: با امضای تفاهم‌نامه امکان برقراری ارتباط بیشتر به صورت مجازی و در آینده نزدیک به صورت حضوری فراهم خواهد شد که امیدواریم باعث رشد و تعالی ورزش ایران خصوصا در بخش قایقرانی باشد.

بنیانگذار آکادمی ورزش بلگراد نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در ایران گفت: من در طول ۹۰ سال زندگی و به واسطه شغلم به کشورهای زیادی سفر کردم اما ایران یکی از با استعدادترین کشورهایی است که در ورزش دیده‌ام.

پروفسور لئون لقمان تاکید کرد: امیدوارم با ایجاد همکاری‌های مشترک بتوانیم از این ظرفیت در مسیر توسعه ورزش در سرتاسر جهان استفاده کنیم.

رئیس آکادمی ورزش بلگراد نیز در این دیدار اظهار کرد: از اینکه زمینه این دیدار فراهم شد و در فدراسیون قایقرانی ایران حضور داریم بسیار خوشحالیم و افتخار بزرگی برای ما است.

سینیشا یاسنیچ ادامه داد: آکادمی ورزش بلگراد با ایده پروفسور لقمان و همکاری چند باشگاه مهم بلگراد راه اندازی شد و همکاری بسیار خوبی در زمینه های علمی و ورزشی را با ارگان‌های مختلف داراست.

وی افزود: ما آمادگی داریم پروژه‌های مشترک و اردوهای دوجانبه‌ای داشته باشیم و مقالات علمی ایران را در مجله علمی خودمان منتشر کنیم و در کنار آن در زمینه آموزش حرفه‌ای همکاری داشته باشیم. در این دیدار پس از انجام مذاکرات و گفت‌وگو تفاهم‌نامه‌ای با هدف همکاری‌ مشترک در زمینه‌های آموزشی و ورزشی به امضا رسید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز