وزنه بردار دسته ۶۵ کیلوگرم کشورمان گفت: تنها با اختلاف سه کیلویی نسبت به حریف چینی مدال طلا را از دست دادم.

به گزارش مرورنیوز؛ امیر جعفری نایب قهرمان وزن ۶۵ کیلوگرم مسابقات وزنه برداری پارالمپیک توکیو در گفت و گو با خبرنگار ورزشی مرورنیوز صحبت‌هایی را در مورد مسابقات پارالمپیک و کسب مدال نقره این مسابقات انجام داده که در ادامه از نظر می گذرانیم.

 

تعویق یک ساله مسابقات فشار زیادی روی ورزشکاران آورده بود

 

قهرمان کشورمان در ابتدای صحبت های خود در مورد شرایط برگزاری مسابقات پارالمپیک اظهار کرد: شرایط بسیار سختی بر مسابقات حاکم بود به خصوص اینکه به خاطر ویروس کرونا این مسابقات به تعویق افتاده بود و باعث شد فشار تمرینات و اردوها یک سال بیشتر روی ورزشکاران باشد.

جعفری ادامه داد: فشار تمرینات در رشته وزنه برداری بسیار سنگین است و به تعویق افتادن مسابقات و بهم خوردن نظم تمرینات، فشار بسیار زیادی را روی ما آروده بود که الحمدالله با شروع مجدد اردو ها شرایط بهتر شد و توانستیم خود را برای مسابقات آماده کنیم.

 

اردوهای تیم ملی در شرایط خوبی برگزار شد

 

جعفری در رابطه با اردوهای تیم ملی نیز افزود: اردوها در شرایط بسیار خوبی برگزار شد به خصوص اینکه بحث بیماری کرونا و رعایت نکات بهداشتی مطرح بود فدراسیون با هماهنگی بسیار خوبی که داشت باعث شد اردوها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شود و خطری ورزشکاران را تهدید نکند. به خصوص اینکه در اردوهایی که در شهرستان ها برگزار می شد به دلیل کمبود امکانات، ورزشکاران بیشتر در خطر ابتلا به ویروس کرونا بودند اما اقدامات مناسب فدراسیون سبب شد اردوها با کیفیت بالا و به دور از هرگونه خطری به بهترین شکل صورت بگیرد.

 

تنها مشکل اردوها طولانی بودن آنها بود

 

امسال نسبت به گذشته کمیته پارالمپیک و فدراسیون خیلی هماهنگ بودند و بسیار خوب از ورزشکاران حمایت کردند و با اینکه شرایط بسیار سختی بر جامعه حاکم بود فدراسیون اردوهای بسیار خوبی را تدارک دید. تنها مشکل این اردو ها طولانی بودن آنها بود که با اینکه روی آمادگی ورزشکاران تاثیر مثبتی داشت اما فشار بسیار زیادی را روی ما آورد.

در کل برای من که از سال ۲۰۰۷ عضو تیم ملی هستم نسبت به سال های گذشته اردوها باکیفیت تر برگزار شد و حمایت ها از ورزشکاران بسیار بهتر بود.

 

از عملکرد خودم راضی بودم

 

جعفری در رابطه با عملکرد فردی خود در مسابقات پارالمپیک گفت: پارالمپیک و المپیک نهایت سقف مسابقات ورزشی هستند و همیشه در شرایط خاصی برگزار می شوند، ورزشکارانی که در توکیو شرکت کردند غربال شده بودند و پنج سال برای کسب سهمیه این مسابقات تلاش کرده بودند و تقریبا بهترین ها در این مسابقات دور هم جمع شده بودند.

من هم تا حدود زیادی از عملکرد خودم راضی هستم چرا که تا قبل از آغاز مسابقات طبق رنکینگ جهانی شانس کسب مدال برنز محسوب می شدم اما در مسابقات توانستم مدال نقره را به دست بیاورم به همین خاطر از عملکردم راضی هستم.

 

می توانستم مدال طلا را به دست بیاورم

 

از اینکه امسال توانستم اولین مدال پارالمپیک خود را به دست بیاورم خوشحال هستم اما می توانستم که مدال طلا را هم بگیرم که با اختلاف دو سه کیلویی نسبت به حریف چینی به مقام نایب قهرمانی دست یافتم.

نایب قهرمان پارالمپیک در پایان صحبت های خود در مورد اهدافش برای آینده نیز افزود: آذرماه امسال مسابقات جهانی گرجستان را در پیش داریم که نخستین گام برای کسب سهمیه مسابقات پارالمپیک پاریس خواهد بود. هر ساله یک دوره مسابقات برای کسب سهمیه پارالمپیک برگزار می شود که من تمام تلاشم را برای کسب سهمیه و افتخار در این مسابقات به کار خواهم بست. 

همچنین یکی دیگر از اهداف من قهرمانی و موفقیت در مسابقات پاراآسیایی سال آینده است که امیدوار هستم در آن مسابقات نیز کسب افتخار کنم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز