تیم ملی هندبال بانوان ایران برای نخستین بار سهمیه حضور در رقابت‌های جهانی را کسب کرد.

به گزارش مرورنیوز، تیم ملی هندبال بانوان ایران با شکست تیم ملی اردن سهمیه رقابت‌های جهانی اسپانیا را به دست آورد. اتفاقی که برای نخستین بار در تاریخ هندبال بانوان ایران رخ می‌دهد. 

در مسابقه حساسی که عصر امروز از ساعت 18:30 دقیقه برگزار شد، تیم ملی هندبال بانوان کشورمان در یک رقابت تماشایی برابر اردن، میزبان رقابت‌های هندبال قهرمانی بانوان آسیا، قرار گرفت و توانست در یک بازی نزدیک و پابه پا پیروز میدان شود. 

ملی پوشان کشورمان در این بازی در نیمه اول 12- 15 پیروز شدند اما اردن در نیمه دوم توانست اختلاف امتیازی خود را کاهش دهد و به یک قدمی امتیاز با ایران برسد اما بانوان هندبالیست کشورمان پس از این دقایقی توانستند با قدرت اختلاف امتیازی خود را بیشتر کنند و در نهایت با نتیجه 28 بر 22 پیروز این مسابقه حساس و تماشایی شوند. 

لازم به ذکر است قبل از این مسابقه سه دیدار برگزار شد که سوریه 13- 47 فلسطین را در هم کوبید، سنگاپور 16- 33 از ازبکستان شکست خورد و ژاپن 5- 52 کویت را از پیش رو برداشت. 

از دقایقی دیگر نیز در آخرین مسابقه امروز کره جنوبی و هنگ کنگ به میدان می‌روند. 

تیم‌ها فردا استراحت می‌کنند و آخرین مسابقات مرحله مقدماتی سه شنبه برگزار می‌شود. تیم ملی کشورمان روز سه شنبه برابر سوریه قرار می‌گیرد.

 هجدهمین رقابت‌های قهرمانی زنان آسیا تا سوم مهر به میزبانی اردن برگزار می‌شود. 5 تیم برتر این رقابت ها سهمیه حضور در رقابت های جهانی را کسب می کنند. 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز