بر اساس برنامه کامل مرحله گروهی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان در سال ۲۰۲۲، دو تیم روسیه و تونس در دیدار افتتاحیه به مصاف هم خواهند رفت.

به گزارش مرورنیوز، مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان سال ۲۰۲۲ با حضور ۲۴ تیم از چهارم تا بیستم شهریورماه سال ۱۴۰۱ به میزبانی روسیه برگزار خواهد شد.

گروه‌بندی کامل مرحله گروهی این رقابت‌ها به قرار زیر است:

گروه A: روسیه، صربستان، تونس و پورتوریکو

گروه B: برزیل، ژاپن، کوبا و قطر

گروه C: لهستان، آمریکا، مکزیک و بلغارستان

گروه D: فرانسه، اسلوونی، آلمان و کامرون

گروه E: ایتالیا، کانادا، ترکیه و چین

گروه F: آرژانتین، ایران، هلند و مصر

مرحله گروهی مسابقات والیبال قهرمانی مردان سال ۲۰۲۲ جهان، در ۶ گروه و در ۶ شهر روسیه (مسکو، کرووا، نووسیبیرسک، اوفا، یکاترینبورگ، کراسنویارسک) برگزار خواهد شد.

البته این مسابقات روز جمعه چهارم شهریورماه سال ۱۴۰۱ در شهر سنپترزبورگ با رویارویی تیم‌های روسیه و تونس آغاز خواهد شد.

تیم ملی والیبال ایران در مرحله گروهی در شهر کراسنویارسک روسیه با تیم‌های آرژانتین، مصر و هلند رقابت خواهد کرد.

برنامه کامل مرحله گروهی رقابت‌های قهرمانی مردان جهان ۲۰۲۲ به این شرح است:

چهارم شهریور ۱۴۰۱

گروه A - شهر سنپترزبورگ

روسیه – تونس؛ ساعت ۲۱:۳۰

پنجم شهریور ۱۴۰۱

گروه A - شهر مسکو

صربستان – پورتوریکو؛ ساعت ۲۱:۳۰

گروه B -شهر کرووا

ژاپن – کوبا؛ ساعت ۱۳:۳۰

برزیل – قطر؛ ساعت ۱۷:۳۰

گروه C - نووسیبیرسک

آمریکا – مکزیک؛ ساعت ۱۳:۳۰

لهستان – بلغارستان؛ ساعت ۱۷:۳۰

گروه D - شهر اوفا

اسلوونی – آلمان؛ ساعت ۱۵:۳۰

فرانسه – کامرون؛ ساعت ۱۹:۳۰

گروه E - شهر یکاترینبورگ

کانادا – ترکیه؛ ساعت ۱۵:۳۰

ایتالیا – چین؛ ساعت ۱۹:۳۰

گروه F - شهر کراسنویارسک

آرژانتین – مصر؛ ساعت ۱۳:۳۰

ایران – هلند؛ ساعت ۱۷:۳۰

ششم شهریور ۱۴۰۱

گروه A - شهر مسکو

صربستان – تونس؛ ساعت ۱۷:۳۰

روسیه – پورتوریکو؛ ساعت ۲۱:۳۰

گروه B -شهر کرووا

ژاپن – قطر - ساعت ۱۳:۳۰

کوبا – برزیل - ساعت ۱۷:۳۰

گروه C - شهر نووسیبیرسک

آمریکا – بلغارستان؛ ساعت ۱۳:۳۰

مکزیک – لهستان؛ ساعت ۱۷:۳۰

گروه D - شهر اوفا

اسلوونی – کامرون؛ ساعت ۱۵:۳۰

آلمان – فرانسه؛ ساعت ۱۹:۳۰

گروه E - شهر یکاترینبورگ

کانادا – چین؛ ساعت ۱۵:۳۰

ترکیه – ایتالیا؛ ساعت ۱۹:۳۰

گروه F - شهر کراسنویارسک

ایران – مصر؛ ساعت ۱۳:۳۰

هلند – آرژانتین؛ ساعت ۱۷:۳۰

هفتم شهریور ۱۴۰۱

گروه A - شهر مسکو

پورتوریکو – تونس؛ ساعت ۱۷:۳۰

روسیه – صربستان؛ ساعت ۲۱:۳۰

گروه B - شهر کرووا

برزیل – ژاپن؛ ساعت بازی هنوز اعلام نشده است

قطر – کوبا؛ ساعت بازی هنوز اعلام نشده است

گروه C - شهر نووسیبیرسک

بلغارستان – مکزیک؛ ساعت ۱۳:۳۰

لهستان – آمریکا؛ ساعت ۱۷:۳۰

گروه D -شهر اوفا

کامرون – آلمان؛ ساعت ۱۵:۳۰

فرانسه – اسلوونی؛ ساعت ۱۹:۳۰

گروه E - شهر یکاترینبورگ

چین – ترکیه؛ ساعت ۱۵:۳۰

ایتالیا – کانادا؛ ساعت ۱۹:۳۰

گروه F - شهر کراسنویارسک

آرژانتین – ایران؛ ساعت ۱۳:۳۰

مصر – هلند؛ ساعت ۱۷:۳۰

در پایان مرحله گروهی رقابت‌های جهانی دو تیم برتر هر گروه به مرحله دوم صعود خواهند کرد و چهار تیم نیز از بین تیم‌های سوم برتر ۶ گروه که عملکرد بهتری داشته باشند، به مرحله دوم راه پیدا خواهند کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز