پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: بازی آسان در لیگ برتر وجود ندارد و پرسپولیس برای رسیدن به قهرمانی باید از سد نساجی بگذرد

به گزارش مرورنیوز؛ پرسپولیس برای اثبات شایستگی‌های خود نیاز به شکست نساجی مازندران دارد اما نماینده قائمشهر در هفته نخست برابر فجرسپاسی تیمی متفاوت با فصل گذشته نشان داد و در مصاف با قهرمان پنج دوره اخیر لیگ برتر فوتبال هم از پیش بازنده نیست. با این حال سرخ‌پوشان تهران نمی‌خواهند از سه تیم 6 امتیازی سپاهان، گل‌گهر و استقلال جا بمانند وهدف آنها هم‌امتیاز شدن با دیگر مدعیان  در پایان هفته دوم است.

حمید درخشان درباره تقابل پرسپولیس مقابل نساجی مازندران اظهار کرد: به نظر من هر بازی حساسیت خود را دارد، بازی سبک و ساده وجود ندارد. تمامی تیم‌ها در مصاف با پرسپولیس به دنبال اثبات خود هستند و تلاش می‌کنند تا بهترین بازی خود را ارائه کنند. آنچه برای سرخ‌پوشان اهمیت دارد رسیدن به عنوان قهرمانی در پایان فصل است ولی این موضوع مستلزم برنده شدن در دیدارهای مانند بازی با نساجی است. قاعدتاً نماینده مازندران تلاش بیشتری می‌کند تا بازنده نشود و بسته بازی خواهد کرد. در این میان معتقد هستم برای آنکه بازی زیباتری برای بینندگان پخش شود هر دو تیم باید بهترین بازی خود را انجام دهند و امیدوارم در پایان مسابقه تیم برنده پرسپولیس باشد.

درخشان وجود مسعود شجاعی و شاهرخ بیانی را در ترکیب تیم و کادر فنی نساجی تاثیرگذار دانست و بیان کرد: اگرچه در ایران کمتر به آدم‌های با تجربه میدان می‌دهند ولی چنین کاری تا حدودی در نساجی انجام شده است. بیانی مربی فوتبال بلد است که در دوران بازیگری نیز یکی از بهترین‌های فوتبال ایران بود. او تجارب ارزنده‌ای در عرصه مربیگری دارد. شجاعی نیز بازیکن قابل احترامی است و سابقه کاپیتانی تیم ملی را در کارنامه دارد. او بازیکنی فوتبال بلد است و در دیدار حساس نساجی مقابل پرسپولیس تاثیرگذار خواهد بود. حتی اگر تاثیر بیانی و شجاعی 10 درصد باشد که البته بیشتر هم هست، استفاده از چنین نفرات باتجربه ای به نساجی کمک می‌کند تا مقابل پرسپولیس نتیجه قابل قبولی را کسب کند.

پیشکسوت تیم پرسپولیس با اشاره به اینکه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال باید در حق هیچ تیمی اجحاف نکنند، بیان کرد: اینکه سپاهان در ورزشگاهی بازی کند که متعلق به نفت مسجدسلیمان نیست اجحاف در حق تمامی تیم‌های مدعی قهرمانی است. شرایط باید عادلانه باشد و استثنا قائل نشویم. فصل گذشته پرسپولیس در زمین بی‌کیفیت نساجی بازی کرد و در حقش اجحاف شد. بهتر است فدراسیون فوتبال و نهادهای ذی‌ربط به تمامی تیم‌ها احترام بگذارد و باعث ایجاد شائبه برای خود نشود.

وی تیم‌های سپاهان، گل‌گهر سیرجان و استقلال را جدی‌ترین رقبای این فصل پرسپولیس در مسیر قهرمانی دانست و عنوان کرد: این تیم‌ها هزینه‌های زیادی کرده‌اند و از همان ابتدا مدعی نشان دادند. هر بیننده‌ای تشخیص می‌دهد که این سه تیم می‌توانند مهم‌ترین حریفان پرسپولیس برای رسیدن به عنوان قهرمانی باشند. البته دیگر تیم‌ها هم تلاش می‌کنند ولی مشخص است که مدعیان قهرمانی در فصل جاری چه تیم‌هایی هستند.

درخشان فقدان درآمدزایی برای باشگاه‌های لیگ برتری را یکی از مشکلات فوتبال ایران دانست و گفت: مهم‌ترین مسئله حق پخش تلویزیونی است که مشخص نیست چرا مبالغ آنها در اختیار باشگاه‌ها قرار نمی‌گیرد. علاوه بر این موضوع بحث تبلیغات محیطی، قانون کپی رایت و فروش بلیت نیز از راه‌های درآمدزایی است ولی اجازه نمی‌دهند تا باشگاه‌ها بتوانند از راه‌های پیش روی خود برای کسب درآمد استفاده کنند. این موضوع باعث مغروض شدن باشگاه‌ها شده و آنها تبدیل به بنگاه‌های زیان‌ده گردیده‌اند. در لیگ قهرمانان آسیا دیدیم که بازیکنان با کیفیت خارجی الهلال باعث شکست پرسپولیس شدند و سرنوشت مسابقه را مشخص کردند. وقتی باشگاه‌های ایرانی توان رقابت مالی با همتایان خارجی خود را ندارد نتیجه آن این می‌شود که نزدیک به ۳۰ سال است هیچ تیمی از ایران موفق به فتح لیگ قهرمانان آسیا نشده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز