داور بازی فوتبال ایران و لبنان در چارچوب رقابت های هفته پنجم مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مشخص شد.

به گزارش مرور نیوز، دو تیم ملی فوتبال ایران و لبنان در چارچوب رقابت های هفته پنجم مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر پنج شنبه 20 آبان 1400 ساعت 15:30 به میزبانی کشور لبنان به مصاف هم رفتند.

این دیدار با قضاوت عبدالرحمان ابراهیم جاسم، داور ۳۴ ساله قطری برگزار می‌شود و هم‌چنین مانینگ چینی، داور اتاق VAR خواهد بود.

رضا سخندان، کمک داور بین‌المللی و پیشین فوتبال ایران که اکنون سرپرستی دپارتمان داوری را هم برعهده دارد، در خصوص ویژگی‌های این داور قطری اظهار کرد: به دلیل میزبانی کشور قطر از جام جهانی ۲۰۲۲، این تیم داوری یکی از کاندیدای قضاوت در جام جهانی هم هستند. او ۸ سالی است که داور بین‌المللی شده اما در سطح آسیا و جهان، جزو داوران متوسط به حساب می‌آید.

او ادامه داد: وی داور آرام و کم کارتی است اما در مقایسه با علیرضا فغانی و محمد اماراتی، سطح پایین‌تری دارد و برای بهتر شدن نیاز به تلاش بیش‌تر دارد. مانینگ هم از داوران خوب و با صلابت چینی است که تجربه کار با VAR را دارد. او در این بازی در اتاق کم داوران ویدیویی حضور دارد اما یکی از کاندیدای داور وسط برای جام جهانی قطر است. امیدوارم این تیم داوری قضاوت عادلانه‌ای داشته باشند و هیچ تیمی ضرر نکند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز