رئیس کمیته ملی المپیک گفت: ما قصد داریم رده دوم برترین موزه‌های ورزشی جهان را کسب کنیم.

به گزارش مرور نیوز، سیدرضا صالحی امیری  رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه مراسم رونمایی از سردیس‌های برخی از ورزشکاران و تحمیل مالیات بر فدراسیون‌ها اظهار کرد: امروز تالار قهرمانان طلایی آسیا افتتاح شد. از تندیس ۵ نفر از ورزشکاران طلایی امروز رونمایی شد و به تدریج از سایر تندیس‌ها رونمایی خواهیم کرد. یک تالار برای تندیس‌های ورزشکاران طلایی در نظر گرفته ایم و هر ماه از چند تندیس رونمایی می‌کنیم.

او ادامه داد: ما از تندیس همه مشاهیر فوتبال ایران رونمایی و از آن‌ها تجلیل می‌کنیم و اسناد، کاپ‌ها و آثار‌های آنان را در این تالار ثبت می‌کنیم. محمدباقر قالیباف، رئیس قوه مقننه امروز در این مراسم حضور داشت. این حضور یک دلیل خاص داشت و این نکته صحبت در مورد بودجه برای ورزش ایران بود. ورزش ایران به حمایت ویژه‌ای از مجلس و دولت برای بخش بودجه نیاز دارد.

بودجه ما برای سرمایه گذاری بلند مدت کافی نیست

صالحی امیری گفت: در دنیای ورزش، قهرمانی و توسعه آن نیاز به سرمایه گذاری دارد. ما با منابع موجود دیگر نمی‌توانیم هدف گذاری بلند داشته باشیم.

او افزود: ما نیازمند به تقویت توان خود هستیم. تجهیزات استاندارد امروزه خیلی گران شده و هزینه‌ها برای زیرساخت‌ها بسیار سنگین شده است. ما برای  برای مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو ما یک میلیون یورو (۳۰ میلیارد تومان) هزینه کردیم.

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: ما در سال آتی ۳ رویداد را در پیش داریم. در تیر ماه مسابقات کشور‌های اسلامی را داریم که کاروان ما حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر خواهد بود. بعد از آن و در شهریور ماه مسابقات بازی‌های آسیایی‌ها را در پیش داریم که حدودا کاروان ما ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر خواهد بود و یک ماه بعد در آبان ماه مسابقات جوانان آسیا را در پیش داریم که کاروان ما حدودا ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر خواهد بود. نتیجه گیری ما این است که برای این مسابقات ۳ تا ۴ میلیون دلار هزینه داشته باشیم.

با افول کرونا هر هفته از تندیس ۵ قهرمان رونمایی می‌کنیم

او گفت: تقاضای ما از رئیس مجلس این بود که به بودجه ما با توجه به شرکت در این ۳ رویداد افزایش پیدا کند. قالیباف نظر مثبتی درباره این موضوع داشت. همچنین تحمیل مالیات بر فدراسیون‌های ما ناعادلانه است و باید این رای تجدید نظر شود.

صالحی امیری در پایان صحبت های خود گفت: در حال حاضر ما ۱۳۰ تندیس را آماده و بیش از ۱۰۰ تندیس رونمایی شده است. هم اکنون ما ۳۰ تندیس برای رونمایی آماده داریم که ۱۵ تندیس مربوط به مشاهیر فوتبال ایران است و سایر آن مربوط به ورزشکاران آسیایی است. سیاست ما این است که با کاهش کرونا میان مردم، هر هفته از ۵ تندیس قهرمانان رونمایی کنیم. ما قصد داریم رده دوم برترین موزه‌های ورزشی جهان را کسب کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز