فیفا ضمن جریمه کردن دو تیم برزیل و آرژانتین حکم به برگزاری مجدد سوپرکلاسیکو داد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از استار، در اتفاقی عجیب، جنجالی و دور از ذهن بازی تیم‌های ملی فوتبال آرژانتین و برزیل در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به دلیل حضور دخالت پلیس برزیل برای دستگیری چند بازیکن آرژانتینی در دقیقه ۵ به حالت تعلیق درآمد.

امیلیانو مارتینس، کریستین رومرو و جووانی لوسلسو با وجود کسب جواز حضور در این بازی به دلیل طی نکرده دوره قرنطینه و دروغ گفتن به پلیس در این باره، تحت تعقیب قرار گرفتند.

بر اساس قوانین برزیل، هر فردی که پیش از ورود به این کشور به کشورهای لیست قرمز سفر کرده باشد، باید به مدت ۱۴ روز قرنطینه شود. انگلیس هم جزو کشورهایی است که در لیست قرمز کرونایی برزیل قرار دارد.

اکنون فیفا اعلام کرد بازی آرژانتین با برزیل باید تکرار شود.

بازی سال گذشته در سائوپائولو پس از هجوم مقامات پزشکی برزیل به زمین مسابقه بلافاصله پس از شروع بازی لغو شد، زیرا آلبی سلسته پروتکل های کووید-۱۹ کشور میزبان را نقض کردند.

اکنون فیفا تصمیم انضباطی خود را صادر کرده و مقرر کرده است که بازی باید دوباره بین دو طرف برگزار شود و علاوه بر محرومیت ها دو کشور نیز جریمه شوند.

امیلیانو مارتینز و امیلیانو بوئندیا، کریستین رومرو و جیووانی لو سلسو هر کدام برای دو بازی محروم شده‌اند، که از نظر تئوری دو بازی مقدماتی آرژانتین مقابل ونزوئلا و اکوادور در ماه مارس است.

علاوه بر این ممنوعیت ها، برزیل به دلیل نقش خود در این حادثه ۵۵۰۰۰۰ فرانک سوئیس (۴۴۰۰۰۰ پوند) و آرژانتین ۲۵۰۰۰۰ فرانک سوئیس (۲۰۰۰۰۰ پوند) جریمه شده اند..

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز