وزیر ورزش و جوانان گفت: چیزی از اعتراص کاپیتان پرسپولیس به وزارت ورزش نشنیدم و کسی هم این موضوع را به من منعکس نکرد.

به گزارش مرور نیوز، سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه مراسم افتتاح مجتمع رفاهی کمپ تیم های ملی کشتی، گفت: خدا را شکر امکانات عالی است و به مبارکی و میمنت امروز (جمعه) که روز نیمه شعبان است این کار انجام شد. این امکانات مکمل بسیار ارزشمندی برای ورزش قهرمانی است، من به سهم خودم قدردان این تلاش ها هستم، زمانی که خودم ورزش می کردم، همیشه با کمبود امکانات مثل فیزیولوژی ورزشی، تغذیه ورزشی و روش های رفع خستگی و ... مشکل داشتیم. آقای دبیر فلسفه ای که در کارش دارد و ارزشمند است این است که با مهیا کردن امکانات قصد دارد فشار و استرس بر کشتی‌گیران به خاطر تمرینات سخت و فشرده کمتر شود.

وزیر ورزش افزود: به سهم خودم قدردان این شرایط و امکانات در ورزش کشور هستم و فدراسیون کشتی در این بحث پیش‌رو است، کفاشیان هم زمانی که در راس فدراسیون فوتبال بود کمپ تیم های ملی و آکادمی را ایجاد کرد و همین اتفاقات حال حاضر کشتی نیز در گذشته در فوتبال رخ داد و پس از چند سال این موضوع هم در کشتی انجام شد. قرار است یک فضای نیمه‌ساز هم که برای بوکس است با تفاهم فدراسیون کشتی و شرکت توسعه در اختیار کشتی قرار گیرد و برای آن طرح هایی دارند.

وی خاطرنشان کرد: سال سختی پیش روی ورزش کشتی در رده های مختلف سنی است‌ فشردگی اردوها در کشتی زیاد است و مدام کشتی گیران در رده های مختلف در اردو هستند. خدا را شکر انسجام در فدراسیون کشتی خوب است و هدفمند در حال حرکت هستند. ما نیز با همه وجود در خدمت فدراسیون هایی که به این شکل کار می‌کنند هستیم.

وی درباره امکانات ضعیف ملی پوشان وزنه برداری و اینکه چرا مسئولان این فدراسیون که در همسایگی کشتی هستند به فکر ورزشکاران خود نیستند؟ گفت: این امکانات برای نیاز نیم‌قرن پیش است. گفتیم آنجا را هم مطالعه کنند و دو، سه بار نیز بازدید داشته ام. هم سالن تمرین وزنه برداری کوچک است و هم سقف کوتاهی دارد. باید با مرادی بنشینیم و ببینیم چه کارهایی می توانیم بکنیم. البته اگر فدراسیون ها مثل آقای دبیر پیش‌رو باشند و خودشان پیشنهاد بدهند و پیگیر باشند خیلی بهتر است و ما استقبال می کنیم.

سجادی درباره ادامه کار علی مرادی با وجود اعلام بازنشستگی گفت: تا زمیانی که قانونا بازنشست نشده می تواند کار کند. ما باید طبق قانون کار کنیم، مرادی برادر ما و فردی مومن و متدین است. بحث قانون است و فعلا به عنوان رییس فدراسیون فعالیت می کند تا هر کجا که قانون اجازه بدهد.

وزیر ورزش درباره تکمیل ترکیب هیات مدیره پرسپولیس، گفت: هیات مدیره پرسپولیس خودشان با محوریت رضا درویش در حال بررسی هستند و افرادی را شناسایی می کنند. قانون می گوید که هیات مدیره هم می تواند ۳ نفره و هم ۵ نفره باشد و ما نیز از قانون تمکین می کنیم. نیاز است افرادی که اشراف کامل به مباحث اقتصادی و بورس دارند در هیات مدیره باشند یا از مشاورینی در باشگاه استفاده شود که در این مباحث تخصص داشته باشند. از سوی سازمان خصوصی سازی جلسات متعددی با حضور کارگروه های اقتصادی شکل گرفته تا کار به بهترین شکل بابت واگذاری جلو برود. باید به بهترین شکل از این شرایط گذر کنیم.

وی افزود: طبق برنامه ریزی ها قرار است تا پایان تابستان به ۵۱ درصد واگذاری در استقلال و پرسپولیس به مردم برسیم. در این راه هیات مدیره خیلی می تواند کمک کند، در خدمت مدیران دو تیم هستم و هر وقت کاری دارند اعلام کردیم بدون نوبت به دفتر من بیایند. گاهی از صبح زود تا بامداد جلسات داریم و هر کاری از دستمان بربیاید انجام می دهیم. حالا اینکه یک نفر از هیات مدیره استعفا داده یا نداده را برجسته نکنید، این مسائل طبیعی است و اینطور نیست که مدیرعامل را رها کنیم. پیشنهاداتی برای پرسپولیس هست و در حال پیگیری هستند که اگر قرار است افرادی اضافه شوند با مدیریت خود آقای درویش انجام شود.

سجادی درباره داربی ۹۸ نیز گفت: بازی خوبی بود. دیدم تماشاگران اعتراضاتی داشتند که طبیعی است. این موارد وجود دارد و کارشناسان باید نظر بدهند. کاری با نتیجه ندارم اما همین قدر که کرونا مدیریت شد و استادیوم به خودش تماشاگر دید ارزشمند است. باور کنید آنقدر خوشحال بودم که تماشاگران را دیدم که انگار دنیا را به من داده بودند.

وی در پایان درباره انتقادهای تند سید جلال حسینی از وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال پس از داربی هم گفت: چیزی از این انتقادها نشنیدم و کسی هم چیزی از این صحبت ها به من منعکس نکرد. من وارد این مسائل نمی شوم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز