رییس کمیته ملی المپیک در تمرین تیم ملی فوتبال امید حضور یافت و قول حمایت مالی از این تیم را داد

به گزارش مرور نیوز، تمرین تیم ملی فوتبال امید صبح امروز (دوشنبه) از ساعت ۱۰ در زمین شماره دو آکادمی ملی فوتبال برگزار شد که این تمرین مهمان ویژه‌ای داشت. سید رضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک، پیمان فخری، سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی و نصرالله سجادی، مشاور رییس کمیته ملی المپیک از این تمرین بازدید و دقایقی کار ملی‌پوشان امید را تماشا کردند.

در ادامه، کادر فنی و بازیکنان به استقبال مسئولان کمیته ملی المپیک آمدند و محمد محمدی، حسن کامرانی فر و رضا صالحی امیری خطاب به بازیکنان جوان و اهالی رسانه سخن گفتند.  

رضا صالحی امیری در حاشیه بازدید از اردوی تیم ملی فوتبال امید بیان کرد: خوشحالم که در خدمت شما هستم. کادر فنی با انگیزه حداکثری حضور دارد. به سه دلیل می گویم حتما این تیم امید در المپیک در پاریس حضور دارد. او خطاب به اعضای تیم امید ادامه داد: دلیل اول انگیزه خود شماست، انتخاب شما بازیکنان زیر ٢١ سال هستید انگیزه مهدوی کیا را نشان می دهد که مصمم است.

رئیس کمیته ملی المپیک به دلیل دوم اشاره کرد و یادآور شد: مساله دوم به اراده کادر فنی باز می‌گردد، انتخاب مهدی کیا با مطالعه بوده و یک پیام روشن دارد، اینکه با انتخاب کادر قوی با محوریت مهدوی کیا تیم باید آماده شود. نکته سوم اینکه ما و فدراسیون فوتبال مصمم هستیم در کنار شما باشیم، به هر شکلی که نیاز باشد در کنار تیم امید خواهیم بود، سجادی مشاور عالی کمیته و سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو که در پاریس هم کاروان را همراهی می کند، فخری سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی و مسئولان فدراسیون کنار این تیم هستیم.

رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: شما بازیکنان در متن هستید و به حاشیه توجه نمی کنید، تحلیل من این است که تیم امید از این مسیر عبور می‌کند، همیشه تیم امید کانونی است برای استعدادیابی و این نقطه امید است. با فدراسیون هماهنگ هستیم و جلسات ثابت داریم، از همین هفته تامین مالی را شروع می کنیم، حداکثر حمایت لازم را خواهیم داشت، سعی می کنیم تمام نیازهای تیم را تامین کنیم.

مهدی مهدوی‌کیا هم در این بازدید گفت: وظیفه خودم می‌دانم که از طرف کادر فنی و تیم ملی المپیک تشکر کنم. این حضور باعث دلگرمی ماست. امیدواریم بعد از سال‌ها بتوانیم به المپیک صعود کنیم و طلسم شکسته شود. سیاست ما استفاده از بازیکنان زیر ۲۱ سال است. این کشور پر از استعداد است و اگر امکانات وجود داشته باشد، دست به کار بزرگی خواهیم زد. باز هم تشکر می‌کنم. امیدوارم این بازیکنان با برنامه‌ریزی صورت گرفته، به موفقیت دست یابند. بازیکنان رفاقت ویژه‌ای دارند و من هم برادر بزرگترشان هستم.

همچنین محمد محمدی از مسئولان کمیته ملی المپیک درخواست کرد این تیم بازی‌های تدارکاتی بیشتری داشته باشد.

صالحی‌امیری در واکنش به این مساله گفت: وظیفه ما حمایت است و در مسائل فنی دخالتی نداریم. کلا مسئولیت و محور فدراسیون است و ما هم در کنار فدراسیون حضور داریم. از امروز رسما حمایت مالی را آغاز می کنیم.

تیم ملی امید در اواسط تابستان ۱۴۰۱ راهی مسابقات کشورهای اسلامی خواهد شد که بخش فوتبال با شرکت تیم‌های بزرگسال برگزار می‌شود اما تیم ملی زیر ۲۱ سال ایران در این رقابت‌ها حاضر خواهد شد. صالحی امیری در بخشی از این گفت و گو گفت: امکانات قونیه عالی است و پیشنهاد ما این بود که برای افزایش آمادگی، تیم امید به این رقابت‌ها برود.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز