مدیر تیم ملی فوتبال ایران معتقد است وارد کردن اتهامات بر اساس گمانه‌زنی‌ها پیرامون بازی‌های تدارکاتی کمکی به تیم ملی فوتبال ایران نمی‌کند.

به گزارش مرور نیوز، حمید استیلی، مدیر تیم ملی فوتبال ایران درباره پیگیری برگزاری بازی‌های دوستانه تیم ملی پیش از حضور در جام جهانی گفت: پس از دیدار با لبنان رایزنی‌های اولیه برای برگزاری بازی‌های دوستانه در دستور کار فدراسیون قرار گرفت با این وجود و با توجه به این که بسیاری از کشورها پیش از این اقدامات لازم در این‌باره را آغاز کرده بودند این امکان وجود داشت که در سال گذشته مذاکرات و مکاتباتی در این بخش انجام شود که این کار صورت نگرفته بود. به هر ترتیب بعد از قرعه کشی جام جهانی در دوحه مذاکرات و ملاقات‌های خوبی در همین راستا صورت گرفت و می‌توانم بگویم با هماهنگی امور بین‌الملل فدراسیون، برخی از اعضای هیات رییسه، کادر اجرایی و هماهنگی کادر فنی به صورت مستمر این روند دنبال شده و مذاکرات و مکاتبات با کشورهای متعدد از قاره‌های مختلف انجام شده است. در واقع همه در تلاش هستند که بتوانیم در این شرایط ویژه بهترین تصمیم و انتخاب ممکن را داشته باشیم.

استیلی اضافه کرد: ما می‌توانستیم دو شیوه را انتخاب کنیم، انجام بازی‌های مورد نظر در کشورهای منطقه از جمله قطر و یا انجام سفر به مقصد سایر کشورها و مناطق که هر کدام از این شیوه‌ها معایب و فوایدی داشت. در نهایت با توجه به مجموعه شرایط این دو تصمیم و گزینه‌های موجود برای انجام بازی‌های تدارکاتی در حال رایزنی هستیم. طبیعتا در این مسیر پیشنهادات متعددی از جانب شرکت‌ها و واسطه‌ها مطرح می‌شود که فدراسیون فوتبال پیشینه این واسطه‌ها را بررسی می‌کند و برخی از این موارد با توجه به پیشینه منفی که داشته‌اند گزینه مناسبی برای همکاری به شمار نمی‌روند. درباره سایر موارد هم با بررسی مجموعه شرایط از نظر فنی، امکان انجام بازی‌های مفیدتر و بهتر هم‌چنین سایر الزامات و موضوعات مورد نظر تصمیم‌گیری خواهد شد.

مدیر تیم ملی گفت: با توجه به کلیه موارد و موضوعاتی که مطرح شد به زودی و بعد از قطعی شدن برنامه‌ها در مورد جزییات اردوهای آتی تیم ملی خصوصا اردوی خردادماه اطلاع‌رسانی لازم انجام می‌شود. البته باید به این موضوع هم اشاره کنیم که پر بودن تقویم کشورهای اروپایی و برخی عوامل و دلایل دیگر هم‌چنین فشردگی برنامه بازی‌های بعضی دیگر از کشورها کار ما را بسیار سخت کرده و نگرانی درباره کیفیت آماده‌سازی تیم ملی شامل بر برگزاری اردوهای مناسب و داشتن دیدارهای دوستانه، به‌جا و منطقی است اما اتهام زدن بر مبنای بعضی گمانه‌زنی‌ها کمکی به تیم ملی نمی‌کند و بیش‌تر باعث می‌شود فوتبال دوستان و مردم در این خصوص دچار نگرانی شوند. آن چه مسلم است مجموعه مسئولان تیم ملی و فدراسیون فوتبال در کنار هم برای تنظیم بهترین و مفیدترین برنامه آماده سازی ممکن تلاش خواهند کرد و در این مسیر به تمامی جوانب امر و رفع حاشیه‌های احتمالی هم توجه ویژه داریم.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز