تعداد صندلی‌های اختصاص یافته به ۲ تیم ملی فوتبال ایران و آمریکا در بازی جام جهانی مشخص شد.

به گزارش مرور نیوز، یکی از تیم هایی که با قرعه کشی جام جهانی قطر همگروه ایران شد انگلیس بود. تیم مل کشورمان در ۳۰ آبان و روز افتتاحیه جام جهانی به مصاف انگلیس می رود تا اولین مسابقه خود در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را انجام دهد.

پس از تایید فیفا مبنی بر تخصیص بلیت‌های آن‌ها به اتحادیه فوتبال، انگلیس کمتر از ۲۵۰۰ هوادار "رسمی" برای بازی افتتاحیه خود در جام جهانی خواهد داشت.

فیفا ۸ درصد از "ظرفیت صندلی‌های موجود" را به هر تیم اختصاص داده است. این بدان معناست که اتحادیه فوتبال انگلیس در بازی افتتاحیه مقابل ایران در استادیوم بین‌المللی خلیفه در ۲۱ نوامبر تنها ۲۴۸۹ صندلی کسب کرد. ورزشگاه الخلیفه ۴۵۴۱۶ نفر ظرفیت دارد اما برای تماشگران هر کدام از تیم ها تنها ۲۵۰۰ صندلی اختصاص یافته است. 

از این تعداد، ۱۷۸۵ صندلی با کمترین قیمت در کلاس ۳، هر کدام ۵۳ پوند، با ۵۹۵ بلیط از ۱۲۶ پوند بلیط کلاس ۲ و فقط ۱۰۰ صندلی از بالاترین قیمت، هر کدام با قیمت ۱۶۸ پوند در دسترس بودند.

همین قیمت‌ها برای دو بازی دیگر گروه اعمال می‌شود، به طوری که اتحادیه فوتبال انگلیس ۴۱۵۸ صندلی برای بازی مقابل ایالات متحده در ورزشگاه ۶۰۰۰۰ نفری آل بیت در ۲۵ نوامبر اختصاص داد. این تیم برای بازی گروه C برابر اسکاتلند، ولز یا به ۲۳۳۹ صندلی در اختیار دارد.       

اگر انگلیس در گروه B پیروز شود و سه بازی احتمالی حذفی البیت را انجام دهد ممکن است تعداد صندلی های هواداران افزایش پیدا کند. تخصیص اولیه برای مرحله یک شانزدهم نهایی ۳۰۰۹ بلیت است که ۲۱۷۵ عدد از آن‌ها ۸۱ پوند و ۱۰۰ پوند قیمت دارند. قیمت هر صندلی ۳۵۸ پوند است.

فدراسیون فوتبال وعده داده است که حداقل ۳۵۰۹ صندلی  که از ۱۷۳ پوند برای ۲۵۵۰ بلیط رده ۳ شروع می‌شود به تماشاگران مرحله برای یک چهارم نهایی اختصاص دارد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز