به عقیده مربی تیم ملی کشتی فرنگی، به میدان رفتن و شرکت در مسابقات آسیایی با تمام ظرفیت کار اشتباهی است.

به گزارش مرور نیوز، طالب نعمت پور مربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: کشتی فرنگی ایران آن قدر بزرگ شده است که باید نگاه تورنمنت محور به قهرمانی آسیا داشته باشد، کشتی فرنگی در سطح جهان شناخته شده و قدرتمند است و با توجه به پشتوانه‌هایی قوی که در اختیار دارد  نباید در مسابقات آسیا از تمام ظرفیتش استفاده کند. اعزام یک تیم جوان و کم تجربه به مسابقات مغولستان هم در این راستا بود که سبب شد هم جوانان کسب تجربه کنند و هم انتظارت کادر فنی برآورده شود.

تیم ایران در سی و دومین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا که در شهر اولان باتور مغولستان برگزار شد با ۴ مدال طلا، یک مدال نقره، ۲ مدال برنز و کسب ۱۷۶ امتیاز به عنوان نایب قهرمانی رسید.

نعمت پور با اشاره به حضور تیم منتخب ایران در رقابت‌های بین‌المللی جام سیراکوف بلغارستان گفت: این رقابت‌ها به مدت ۴ روز برگزار می‌شود و ملی پوشان فرنگی که در جام تختی صاحب عنوان شده اند، با صلاحدید کادر فنی در این تورنمنت محک می‌خورند و فرصت خوبی برای کشتی گیران جوان است که بتوانند تجربه کسب کنند تا برای آینده کشتی فرنگی پشتوانه سازی شود.

تیم منتخب کشتی فرنگی کشورمان با ۸ کشتی گیر چهارشنبه هفته جاری برای شرکت در تورنمنت بین‌المللی زیر ۲۳ سال جام سیراکوف عازم بلغارستان می‌شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز