قهرمان ووشو کشورمان گفت: بعد از لغو بازی‌های آسیایی هانگژو چین قرار است یک ماه دیگر برای مسابقه دادن راهی اروپا شوم.

به گزارش مرور نیوز، الهه منصوریان، قهرمان ووشو کشورمان درباره برنامه اش بعد از لغو بازی های آسیایی هانگژو چین گفت: قصد  دارم تا یک ماه دیگر به اروپا بروم تا در مسابقات آزاد گلوری هلند یا افیوژن آلمان شرکت کنم. 

الهه منصوریان  مسابقات WIF را نیمه کاره رها کرد تا در اردوی تیم ملی ووشو شرکت کند اما با لغو بازی های آسیایی هانگژو  قرار است این ورزشکار راهی اروپا شود تا در مسابقات آزاد مبارزه کند.

منصوریان درباره لغو بازی های آسیایی هانگژو چین گفت:  آماده  مسابقات بودیم که اعلام شد این بازی ها لغو شد. به هر حال حفظ شرایط آمادگی برای ورزشکار سخت است، اما باید با این موضوع  کنار بیاییم.  فدراسیون ووشو باید  با برگزاری مسابقات  لیگ شرایطی را فراهم کند تا بدن ها آماده باشد. البته نبود مسابقات برون مرزی در آمادگی ورزشکاران تاثیرمی گذارد و ما از رقبای خود خبر نداریم. 

بازی های آسیایی هانگژو به علت همه گیر شدن ویروس کرونا در چین لغو شد و قرار است این بازی ها  در سال۲۰۲۳  برگزار شود. 

قهرمان ووشو در پاسخ به این سوال که آیا حمایتی از ورزشکاران صورت می گیرد، گفت:  وضعیت مالی رشته ووشو بهتر از سایر ورزش ها است. با وجود اینکه سایر  ورزشکاران از لحاظ مالی در شرایط سختی قرار دارند اما مدیران فدراسیون هوای ما را دارند. همچنین مسئولان سپاهان از ما حمایت می کنند.

 ووشو یکی از ورزش های مدال آور در  مسابقات آسیایی و جهانی است، اما بودجه این رشته ورزشی زیاد نیست. 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز