رئیس کمیته ملی المپیک گفت: باور داریم که مهدوی کیا و همکارانش می‌توانند تیم ملی امید را بعد از سال‌ها راهی المپیک کنند.

به گزارش مرور نیوز، سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در مراسم رونمای از سردیس چهره‌های ورزشی گفت: موزه ملی ورزش ایران علاوه بر ثبت ملی ثبت جهانی هم شده، به طوری که هم اکنون ۲۶۰۰ اثر در این موزه به ثبت رسیده است. همه این‌ها سرمایه‌های ورزش ایران در یک قرن اخیر هستند و نکته مهم این است که این جریان هم چنان تداوم خواهد داشت و پایان راه نخواهد بود. ۴ سال از عمر موزه می‌گذرد و این در حالی است که موزه‌ها در دنیا عمر چند هزار ساله دارند.

مراسم تجلیل و رونمایی از سردیس ۴ چهره ماندگار ورزش ایران صبح امروز با حضور رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در سالن آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

مشکلی بابت برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک نداریم

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: آئین نامه انتخابات کمیته ملی المپیک را اسفند ارسال کردیم و پاسخ آن یک روز قبل از تشکیل جلسه مجمع به دست ما رسید. اصلاحات لازم را در مجموعه انجام دادیم و امیدوارم امروز یا فردا آن را ارسال کنیم. برداشت ما این است که مشکلی بابت آئین نامه برای برگزاری انتخابات نخواهیم داشت.

مجمع کمیته ملی المپیک در خصوص زمان انتخابات این کمیته سه شنبه هفته گذشته برگزار شد و در نهایت مقرر شد که انتخابات بعد از بازی‌های کشور‌های اسلامی و در تاریخ ۶ شهریور برگزار شود.

به صورت هفتگی با فدراسیون فوتبال ارتباط دارم

صالحی امیری گفت: وظیفه ما در کمیته ملی المپیک این است که از تیم ملی فوتبال امید حمایت مادی و معنوی را انجام دهیم، اما مسئولیت مسائل فنی به عهده فدراسیون فوتبال است و ما دخالتی در آن نداریم. من به صورت هفتگی با میرشاد ماجدی ارتباط دارم و مسائل را پیگیری می‌کنم. در این مدت مقداری کمک مالی کرده ایم و باز هم کمک خواهیم کرد. باور داریم که مهدوی کیا و همکارانش می‌توانند تیم ملی امید را بعد از سال‌ها راهی المپیک کنند.

تیم ملی فوتبال امید کشورمان خود را برای مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا آماده می‌کند که از یازدهم خرداد در ازبکستان و به میزبانی تاشکند برگزار می‌شود. شاگردان مهدوی کیا در این رقابت‌ها با تیم‌های ملی ازبکستان، قطر و ترکمنستان هم‌گروه است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز