تیم‌های استقلال و پرسپولیس، در تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های فوتبال باشگاهی جهان صعود کردند.

به گزارش مرور نیوز، بر اساس تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان که امروز (۱۰ خرداد) از سوی سایت «فوتبال دیتابیس» اعلام شد، بر اساس این رنکینگ تیم فوتبال پرسپولیس با وجود از دست دادن قهرمانی لیگ، همچنان در رتبه نخست باشگاه‌های ایران قرار گرفته است.

علاوه بر این، قهرمان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران با ۱۶۰۱ امتیاز و با یک پله صعود نسبت به رده بندی قبل، به رتبه پنجم قاره آسیا بازگشت و با ۲ پله صعود در سطح جهانی در رتبه ۱۲۱ جای گرفت.

تیم فوتبال استقلال، قهرمان این فصل فوتبال کشورمان با ۱۵۷۰ امتیاز و بدون تغییر نسبت به رده بندی هفته قبل در رتبه دوم فوتبال باشگاهی ایران باقی ماند. همچنین شاگردان فرهاد مجیدی، بدون تغییر نسبت به رده بندی پیشین در جایگاه ۸ آسیا باقی ماندند و با یک پله صعود در رتبه ۱۶۱ جهان قرار گرفتند.

تیم فوتبال سپاهان با ۱۵۰۸ امتیاز بدون تغییر نسبت به رده بندی قبلی سومین تیم برتر فوتبال ایران است. این تیم بدون تغییر نسبت به رده بندی قبل در رتبه ۱۶ آسیا ایستاده است. طلایی پوشان اصفهان در سطح جهانی هم با ۱۱ پله سقوط در رتبه ۲۷۴ جای گرفته اند.

در این رده بندی تیم فوتبال فولاد، گل گهر سیرجان و تراکتور در رتبه‌های چهارم تا ششم فوتبال ایران قرار دارند.

بر اساس این رده‌بندی در قاره آسیا تیم نخست نسبت به رده بندی پیشین تغییرکرده و الهلال عربستان سعودی با ۱۶۶۳ امتیاز و یک پله صعود صدرنشین شده و تیم کاوازاکی فرونتال ژاپن هم با ۱۶۶۰ امتیاز به رتبه دوم سقوط کرده است. پس از این تیم، اولسان هیوندای با ۱۶۳۳ امتیاز در رتبه سوم جای دارد. الدحیل قطر با ۱۶۲۳ امتیاز بالاتر از پرسپولیس همچنان در رتبه چهارم قاره کهن ایستاده است.

در رده‌بندی جهانی هم جایگاه ۵ تیم نخست نسبت به رده بندی پیشین تغییری نکرده است و لیورپول با ۲۰۴۲ امتیاز همچنان صدر جدول را در اختیار دارد. پس از سرخپوشان انگلیسی، تیم منچسترسیتی با ۲۰۱۳ امتیاز همچنان در رتبه دوم قرار گرفته است. رئال مادرید ۲۰۱۰ امتیازی در رتبه سوم و بایرن مونیخ با ۱۹۵۵ امتیاز در رتبه چهارم ایستاده اند. اینترمیلان هم با ۱۹۱۷ امتیاز در رتبه پنجم برترین تیم‌های باشگاهی جهان قرار دارد.

رتبه تیم های لژیونرهای ایرانی در رنکینگ جهانی

پورتو با مهدی طارمی با یک پله سقوط در رتبه ۱۳، لورکوزن با سردار آزمون بدون تغییر در جایگاه ۱۸ و فاینورد هم با علیرضا جهانبخش، با ۶ پله سقوط در رتبه ۵۰ قرار دارند.

۱۰ تیم برتر فوتبال باشگاهی جهان

لیورپول

منچسترسیتی

رئال مادرید

بایرن مونیخ

اینتر میلان

میلان

آژاکس

چلسی

ناپولی

اتلتیکومادرید

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز