یون سوک یول رئیس جمهور کره خواستار گرفتن میزبانی جام ملت های آسیا شده است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از رویترز، دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی چند هفته پس از اینکه چین تصمیم گرفت از میزبانی در جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ کناره گیری کند، خواستار میزبانی این دوره از رقابت ها شد. رئیس جمهور کره جنوبی  از اعلام آمادگی این کشور برای میزبانی جام ملت های آسیا خبر داده است.

یون سوک یول رئیس جمهور کره به وزیر ورزش خود دستور داد تا با بازیکنان فوتبال و مسئولان کره ای  دیدار کند و تضمین حاصل شود که این کشور توان میزبانی در سال ۲۰۲۳ را دارد.

چین در اواسط ماه مه به دلیل وضعیت کووید-۱۹ در این کشور از میزبانی فینال جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ انصراف داد. کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد کشورهایی که خواستار میزبانی این رقابت بزرگ هستند تا ۳۰ ژوئن(۹تیر) ۲۰۲۲ فرصت دارند که درخواست میزبانی خود را اعلام کنند و بعد از آن کشور جایگزین چین برای میزبانی جام ملت های آسیا ۲۰۲۳  انتخاب خواهد شد.

فدراسیون فوتبال ژاپن ماه گذشته اعلام کرد که به طور غیررسمی با سران کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره امکان جایگزینی چین به عنوان میزبان صحبت کرده است. کوزو تاشیما رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن گفت: اگر ژاپن بتواند میزبانی کند، شکی نیست که بسیار هیجان انگیز خواهد بود. ژاپن زیرساخت‌های لازم برای برگزاری مسابقات در سال آینده را دارد. این کشور قبلا میزبانی مشترک جام جهانی در سال ۲۰۰۲، جام جهانی راگبی در سال ۲۰۱۹ و بازی‌های المپیک در سال گذشته را بر عهده داشته است.

کره جنوبی از زمانی که برای اولین بار در سال ۱۹۶۰ این رقابت ها را میزبانی کرد، میزبان جام ملت های آسیا نبوده است.

قطر که اواخر امسال میزبان جام جهانی خواهد بود و عربستان سعودی به خاطر گرمای زیاد شاید نتوانند میزبانی را بر عهده بگیرند در حالی که استرالیا میزبان مشترک جام جهانی زنان در جولای و آگوست ۲۰۲۳ است و به همین خاطر ممکن است گزینه غیرمحتمل برای میزبانی جام ملت ها باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز