محمد هادی پورحسینی و صدف بیرانوند به علت استفاده از مواد ممنوعه به مدت ۳ سال از حضور در تمامی فعالیت‌های ورزشی محروم شدند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از ستاد ملی مبارزه با دوپینگ، محمد هادی پورحسینی (وزنه برداری) و صدف بیرانوند (تیم ملی کوراش) به مدت سه سال از فعالیت در تمامی حوزه‌های ورزشی محروم شدند.

گفتنی است ایران نادو "محمد هادی پورحسینی" ورزشکار رشته وزنه برداری را به دلیل استفاده از ماده ممنوعه گروه S۱ (آندروستان دیول) از تاریخ ۱۷/۰۲/۱۴۰۱ لغایت ۱۶/۰۲/۱۴۰۴ و "صدف بیرانوند" ورزشکار رشته کوراش را به دلیل استفاده از ماده ممنوعه گروه S۱ (نورآندروسترون) از تاریخ ۰۸/۰۳/۱۴۰۱ لغایت ۰۷/۰۳/۱۴۰۴، محکوم کرد.

لازم به ذکر است وفق بند ۱۰.۸.۱ مجموعه قوانین ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران، "در صورتی که ورزشکار یا شخص دیگر، پس از ابلاغ ارتکاب تخلف از قوانین مبارزه با دوپینگ توسط ایران نادو که می‌تواند باعث محرومیت ۴ ساله یا بیشتر او شود، در مدت کمتر از ۲۰ روز از دریافت ابلاغیه، تخلف را بپذیرد و دوره قطعی محرومیت را قبول کند، ورزشکار یا شخص دیگر می‌تواند از یک سال کاهش دوره محرومیت تعیین شده از سوی ایران نادو بهره‌مند شود. " لذا با عنایت به پذیرش تخلف توسط ورزشکاران مربوطه و همکاری با ایران نادو احکام صادره برای آنان از ۴ سال به ۳ سال تقلیل پیدا کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز