روز دوم از رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا با صعود دو نماینده ایران به دیدار نهایی آغاز شد.

به گزارش مرور نیوز، روز دوم از بیست و پنجمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا به مبارزه تکواندوکاران اوزان ۵۸- و ۷۴- کیلوگرم مردان، ۴۹- و ۶۲- کیلوگرم زنان اختصاص دارد که هر دو نماینده تیم مردان کشورمان به دیدار نهایی راه پیدا کردند.

مهدی حاج موسایی در وزن ۵۸- کیلوگرم دور نخست «مارک خلیفه» از لبنان را در دو راند و با نتایج ۱۲ بر صفر و ۸ بر ۳ شکست داد و در ادامه «هارون خان» از پاکستان را با نتایج ۱۳ بر ۳ بر ۱۲ بر ۸ طی دو راند شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. حاج موسایی در این مرحله به دیدار «اسرایلوف» نماینده ازبکستان رفت و با برتری در دو راند و با نتایج ۸ بر۷ و ۴بر۲ به پیروزی دست یافت و راهی مبارزه پایانی شد. وی برای کسب مدال طلا به مصاف «بائه سئو» از کره جنوبی خواهد رفت.

میرهاشم حسینی نیز در وزن ۷۴- کیلوگرم پس از یک دور استراحت «سیویانگ» از چین را با نتایج ۲۱ بر ۱۰ و ۱۳ بر ۷ در دو راند شکست داد و در ادامه برابر «یانگ لای» از ویتنام در دو راند متوالی به پیروزی دست یافت و راهی مرخله نیمه نهایی شد. حسینی در این مرحله نیز در دو راند متوالی «هائوهونگ» از تایلند را شکست داد و به مبارزه پایانی رسید.

این رقابت ها از روز جمعه سوم با حضور تکواندوکارانی تیرماه در کره جنوبی آغاز شده است و تا روز دوشنبه هفتم تیرماه ادامه دارد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز